+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada kaplumbağa ve kremit görmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada kaplumbağa ve kremit görmek

  Reklam
  Sual: bir otobüsün içinde iken camdan dışarı bakıyorum.Tanımadığım bir evin çatısında onlarca ölü kaplumbağaları ve parçalanmış kiremitleri görüyorum.kendi kendime allah allah gökten kaplumbağa yağmış kiremitler bile parçalanmış diyorum. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Rüyada kaplumbağa ve kremit görmek


  Reklam  Cevap:
  KAPLUMBAĞA

  Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arzeden kadına işarettir.

  Kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işaret eder. Çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgilisi ve en az yiyenidir. Yorumculardan bazıları da alim bir kimsedir, derler. Bundan dolayı bir kimse rüyada kaplumbağaya bulunduğu şehir ve köyde ikram edildiğini görse, o yerde ilim sahipleri kıymetli tutulur. Kaplumbağaları çöplük ve kötü yerlerde görse orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymeti az olur.

  Kaplumbağalar İbrahim (A.S.)'ın ve sair nebilerin kitaplarını okuyan abid bir kimsedir. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya nebilerin ilimlerinden bir ilme yorumlanır. Bazı yorumcular da bir kimse kaplumbağanın etini yese, hayır, ihsan, menfaat ve mala kavuşur, derler.

  Rüyada kaplumbağaya rastladığını veya ona sahip olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir alim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Bazı yorumcular ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye yorumlanır, derler.

+ Yorum Gönder