+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Regl halindeki kadının rüya görmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Regl halindeki kadının rüya görmesi

  Reklam

 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: regl halindeki kadının rüya görmesi


  Reklam  Cevap: Hayır kardeşim kadın regl döneminde zaten cünüp hükmündedir rüyada veya eşi ile sevişmeden dolayı kendisinden meni gelse tekrar gusül abdesti alması gerekmez.

 3. menzil_guller
  Ya Hayy
  1. Cinsel ilişki sonucu cünüp olan hanım, gusletmeden önce hayız olur ise, ayrıca cünüplükten dolayı gusül abdesti alması ge­rekmez. Hayızı tamamlandıktan sonra cünüplük ve hayızdan do­layı, her ikisi için de niyet ederek, bir gusül abdesti alır.

  Ancak isterse, cinsel organını yıkamayla yetinebileceği gibi, müstehap olduğu için gusül abdesti de alabilir. Ya da, hayızdan temizlendiği zaman gusleder.
  Hanefî mezhebine göre, bir kadın ihtilam olduktan sonra veya eşiyle ilişkide bulunduktan sonra gusül abdes­ti almadan önce âdet görmesi durumunda, gusül abdes­ti alıp-almamakta serbesttir. Ancak gusül abdesti alması daha evlâdır.
  El-Mebsut,1/70

  2. Gusül abdestini gerektiren iki durum(hayız ve cünupluk) bir arada olduğu zaman, her ikisine de niyet ederek tek gusül abdesti alınması ye­terlidir. Alimlerin çoğunluğunun görüşü budur. İbni-Kudame.Ef Muğni.1/221

+ Yorum Gönder
adetliyken rüya görmek,  adet döneminde rüya görmek,  adetliyken ruya gormek,  adetliyken gorulen ruyalar cikarmi,  adetliyken görülen rüyalar,  adet döneminde görülen rüyalar,  regl döneminde rüyalar gerçek mi