Konusunu Oylayın.: Rüyada kabe imamı görmek

5 üzerinden 4.38 | Toplam : 8 kişi
Rüyada kabe imamı görmek
 1. 17.Mart.2010, 19:50
  1
  Misafir

  Rüyada kabe imamı görmek


  Rüyada kabe imamı görmek Mumsema Rüyada kabe imamı görmek anlamı nedir Bir kişinin rüyasında kabe imamı görmesi ne anlama gelmektedir ?


 2. 17.Mart.2010, 19:50
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Rüyada kabe imamı görmek anlamı nedir Bir kişinin rüyasında kabe imamı görmesi ne anlama gelmektedir ?

 3. 20.Kasım.2013, 09:47
  2
  Ebu Ducane
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2008
  Üye No: 8931
  Mesaj Sayısı: 820
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: rüyada kabe imamı görmek
  RÜYADA İMAM GÖRMEK
  Rüyada bir camide namaz kıldıran imamı görmek, vali, reis, müdür, kaymakam gibi halkın önder ve idarecilerine delâlet eder. Rüyada kendisinin cemaata namaz kıldırdığını görmek, izzet, şeref, hayır ve itibara delâlet eder. Yine rüyada imam olmak, fakir için zenginliğe, zengin için malının artmasına, zelil ve hakir için şeref ve izzete delâlet eder. İmamet rüyası, milletin efendisi ve reisi olarak da tâbir olunur. Çünkü imam önder demektir. Rüyada bir çocuğun imam olduğunu görmek, çocuğun ileride büyük bir mevkiye geleceğine, şan ve şerefinin çok yüksek olacağına delâlet eder. Bir kadının rüyada imam olup bir cemaatın önüne geçerek namaz kıldırdığını görmesi, o kadının vefatına delâlet eder. Çünkü kadından imam olmaz. Bir kimsenin rüyada kendisini bir kavme imametlik ediyor görmesi, eğer ehilse valilik ile tâbir edilir ve o kişi adaletle iş yürütür. Rüyada kıbleden başka cihete namaz kıldığını görmek, bid’at işlemeye ve arkadaşlara ihanete delâlet eder. Bir valinin, rüyada insanlara imam olduğunu görmesi, vazifesinden azledileceğine ve malının zayi olacağına işarettir. Rüyada bir cemaat tarafından kendisinin imam yapıldığını görmek, ele geçecek mirasa alâmettir. Nablusî (rh.a) demiştir ki: Rüyada yan yatarak veya yüzü koyun yatarak, üzerinde beyaz elbise olduğu halde insanlara imamlık yaptığını ve fakat hangi mahelde olduğunu bilmediğini, namazda da okumadığını ve tekbir de almadığını gören kimse vefat eder ve insanlar onun namazını kılarlar… Yine rüyada, hem kendisi hem de cemaat oturduğu halde onlara imamlık yaptığını görse, onların hepsi suya gark olunmak, yahut elbiseleri çalınmak ve fakirlik gibi şeyler sebebiyle mihnet ve şiddete müptelâ olurlar.. Rüyada namaz kıldıran bir imamı güler yüzlü ve beyaz elbiseli görmek, üzüntü ve kederden,sıkıntı ve hastalıktan kurtulmaya delâlet eder. 4. 20.Kasım.2013, 09:47
  2
  Devamlı Üye  RÜYADA İMAM GÖRMEK
  Rüyada bir camide namaz kıldıran imamı görmek, vali, reis, müdür, kaymakam gibi halkın önder ve idarecilerine delâlet eder. Rüyada kendisinin cemaata namaz kıldırdığını görmek, izzet, şeref, hayır ve itibara delâlet eder. Yine rüyada imam olmak, fakir için zenginliğe, zengin için malının artmasına, zelil ve hakir için şeref ve izzete delâlet eder. İmamet rüyası, milletin efendisi ve reisi olarak da tâbir olunur. Çünkü imam önder demektir. Rüyada bir çocuğun imam olduğunu görmek, çocuğun ileride büyük bir mevkiye geleceğine, şan ve şerefinin çok yüksek olacağına delâlet eder. Bir kadının rüyada imam olup bir cemaatın önüne geçerek namaz kıldırdığını görmesi, o kadının vefatına delâlet eder. Çünkü kadından imam olmaz. Bir kimsenin rüyada kendisini bir kavme imametlik ediyor görmesi, eğer ehilse valilik ile tâbir edilir ve o kişi adaletle iş yürütür. Rüyada kıbleden başka cihete namaz kıldığını görmek, bid’at işlemeye ve arkadaşlara ihanete delâlet eder. Bir valinin, rüyada insanlara imam olduğunu görmesi, vazifesinden azledileceğine ve malının zayi olacağına işarettir. Rüyada bir cemaat tarafından kendisinin imam yapıldığını görmek, ele geçecek mirasa alâmettir. Nablusî (rh.a) demiştir ki: Rüyada yan yatarak veya yüzü koyun yatarak, üzerinde beyaz elbise olduğu halde insanlara imamlık yaptığını ve fakat hangi mahelde olduğunu bilmediğini, namazda da okumadığını ve tekbir de almadığını gören kimse vefat eder ve insanlar onun namazını kılarlar… Yine rüyada, hem kendisi hem de cemaat oturduğu halde onlara imamlık yaptığını görse, onların hepsi suya gark olunmak, yahut elbiseleri çalınmak ve fakirlik gibi şeyler sebebiyle mihnet ve şiddete müptelâ olurlar.. Rüyada namaz kıldıran bir imamı güler yüzlü ve beyaz elbiseli görmek, üzüntü ve kederden,sıkıntı ve hastalıktan kurtulmaya delâlet eder.

+ Yorum Gönder