+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüya mı değil mi hatırlamamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüya mı değil mi hatırlamamak

  Reklam
  Sual: S.A. ben dusuk yapmistim hastanede yatarken ruya gormustum aslinda ruya mi degil mi tam hatirlamiyorum belkide o anki psikolojimin étkisiyle ben icimden geciriyorum veya biri bana soyluyor din degistirmek gibi birseyler hatirliyorum ama uyandigimda cok huzursuzdum hemen tovbe edip sehadet getirdim bu ne olabilir?ben bundan sorumlu olur muyum benim dusuncem degil bu gordugum seytanin isi mi LUTFEN CEVAPLAYIN MUM HOCAM ben ne yapmaliyim? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: ruya: ben dusuk yapmistim hastanede yatarken ruya gormustum aslinda ruya mi degil mi tam hatir


  Reklam  Cevap:
  S.A. ben dusuk yapmistim hastanede yatarken ruya gormustum aslinda ruya mi degil mi tam hatirlamiyorum belkide o anki psikolojimin étkisiyle ben icimden geciriyorum veya biri bana soyluyor din degistirmek gibi birseyler hatirliyorum ama uyandigimda cok huzursuzdum hemen tovbe edip sehadet getirdim bu ne olabilir?ben bundan sorumlu olur muyum benim dusuncem degil bu gordugum seytanin isi mi LUTFEN CEVAPLAYIN MUM HOCAM ben ne yapmaliyim?
  ve aleykumusselam. Araf süresinden 2 ayetle cevap vereyim.

  200.Eğer şeytanın fitlemesi seni dürterse hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir.

  (Yani şeytan emrolunduğun şeylere aykırı düşen, gazap ve benzeri hallere seni sevk ederse hemen Allah’a sığın. Bu hitap, görünüşte Resulullah’a olmakla beraber bütün müslümanlara şamildir. Bu şekilde şeytandan herhangi bir vesvese geldiğinde onun şerrinden Allah’a sığınmak lazımdır. )

  201. Takvâya erenler var ya, onlara şeytan tarafından bir vesvese dokunduğunda (Allah'ın emir ve yasaklarını) hatırlayıp hemen gerçeği görürler.

  Geniş Tefsiri için tıkla:
  “Şeytan seni dürtecek olursa Allah'a sığın, doğrusu O işitir ve bilir.”

 3. Misafir
  Hocam bol bol tovbe edip ALLAH´A siginip sehadet getirrsem bu ruyadan sorumlu olmaz miyim ALLAHim affetsin icim huzursuz oluyor ALLAH razi olsun.

 4. Hoca
  erimeye devam...
  Hocam bol bol tovbe edip ALLAH´A siginip sehadet getirrsem bu ruyadan sorumlu olmaz miyim ALLAHim affetsin icim huzursuz oluyor ALLAH razi olsun.
  Kardeş dinden çıkmadın ki kelimei şehadet getiresin. Bak ayette "euzu" tavsiyesi var.
  bu gibi olumsuz düşünceler/rüyalar şeytandandır.
  yapılması gereken "euzu billahi mineşşeytanirracim" demektir.

  yukarda verdiğim tefsir linkini mutlaka oku.

 5. Misafir
  ya hociiii cok ilgincc bu gercikk

+ Yorum Gönder