+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Rüya Tabiri Kategorisinden Rüyada Resulullahın sesini duymak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Rüyada Resulullahın sesini duymak

  Reklam  Cevap: Rüyada Resulullahın sesini duymak isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Rüyada Resulullahın sesini duymak
  Hz muhammet sav bebekti ve agliyordu ben onu sunnet ettim aglami durdu cok sevindim yanimda goturdugum topluluga sepette hurma var acsaniz yiyin dedim yediler ve hic hurma eksilmedi bu ruyayi yorumlarsaniz sevinirim

 2. 14
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Rüyada Resulullahın sesini duymak


  Reklam


  Rüyada görülen hurma yağmur, kuran okumaya dine fayda verilecek bir şey ve hayırla tabir edilir. En doğrusunu yüce olan Allah (cc) bilir... 3. 15
  Misafir
  Ben rüyamda siyah bi sokakların içinde oldugumu gördüm (sevgilimle sonumuz ne diye yapmıştım) sonra o sokakların hiç bir çıkış yolu yoktu sonra bi rüya daha gördüm gök yüzündeydim beyaz bulutlar vardı iki tane pilot benim korktuğum halde beni uçağa bindirdi sonra uçaktan indim bu sefer gök yüzü kahverengiydi ama ben çok mutluyudum

 4. 16
  arifselim
  Yönetici
  Gelecekle ilgili şu olacak mı diye hiç bir şekilde ne hacet nede istihareye yatılır. Uçakta geçen bölüm ise senin hayatının akışını temsil eder. En doğrusunu ancak Allah bilir.

 5. 17
  Misafir
  Bilki bende hz.muhammedi gordum benle konusuyordu yuzunu gormedim ama benle konusuyordu tam olarak hatirladigim sey bu al bu kuranı kerimi ac ve oku kurani kerimi actim ve hz.muhammet yanimdaydi okumaya calistim okuyamadim aciyorum okuyamiyorum ve kitabi kapatim bir anda kendimi baska bir yerde buldum birileri bana guluyordu ve kufur ediyordu ve sonra hz.muhhamet geldi dediki al bunu ic elime kucuk bir sise verdi icinde su gibi bir sey vardi ve ben o siseyi ictim ve kalktim sabah ezani okuyordu

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Değerli kardeşim. Bu rüyan sana hayırlı müjdeler vermektedir. Gerçek ve uyulması gereken tek yolun peygamber aleyhisselamın yolu olduğuna işaret eder. En sıkıntılı anlarda insana fayda verecek olan şey, peygamberin sünnetinin olduğuna delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.

 7. 19
  Misafir
  Ben Bi rüyamı paylaşmak istiyorum. Rüyamda ucu bucağı olmayan yemyeşil Bi nehirde yürüyordum. Su çok temiz ve sakin akıyordu. Ama biraz da korkuyordum. Daha sonra Bi otobüse bindik yanımda teyzemin kızı da vardı. Sürekli birilerine yardım ediyoruz Bi yere yetişmeye çalışıyorduk. O sırada Peygamber efendimiz (sav) in sesini duydum kuzenimi çağırıyordu ona Bi görev verileceğini söylüyordu. Oda yapmam gereken bunca iş var bu kadar yol aldım ben gelirsem bunlar ne olur Dedi. Sonra gitmedi, gitmemesi kabul edildi. Daha sonra otobüsün içinde sarıklı cübbeli bir evliya gördüm. Bana ben büyüklerdenim size dua edeceğim Dedi ama ismini söylemedi. Uzun uzun dua etti. En sonunda bu dua sadece sizin değil sizden sonra gelecek iki asrın koruyucusu olsun Dedi. Tam dua bitti teyzemin kızı sabah namazına uyandırdı. Ben yeni kapandım ve namaza başladım. Acaba ne anlama geliyor çok etkilendim çünkü.

 8. 20
  arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum. Bu rüya hayırlara alamet eder. Teyze kızın için ise bir uyarıdır.Hayırlı bir yola girmeye, salih ameller işlemeye ve ibadetleri yerine getirmek anlamında yorumlanır. En doğrusunu ancak Allah bilir.

 9. 21
  Misafir
  Merhaba ben rüyamda video izliyorum izlediğim video da beyaz düğün davetiyesi ve yeşil bir zarf var videonun sesini açtığımda Hz.Muhammed(SAV) efendimizin ilahi okuduğunu duyuyorum ve bna o sesin Hz.Muhammed(SAV) efendimizin sesi diyorlar..duyduğum ses çok dolgun ve gümbür gümbür geliyordu çok güzel tok bir sesti..

 10. 22
  arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Rüyada peygamber aleyhisselamın görülmesi o rüyanın sahih olmasına işarettir ancak sesini işitmek için aynı şeyi diyemeyiz. Ama hayırlı ve güzel bir rüyadır. Allah'a havale et ve ondan hayırlısını dile. erşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

 11. 23
  Misafir
  Ben bugün peygamber efendimiz s.a.v sesini duydum aslında lafa nasıl başlıyacam gerçekten hem çok şaşkınım hem de çok mahçup. Çünkü layık olmadığımı biliyorum Allah affetsin günahlarım çok bunu biliyorum. Rüyayı nasıl yorumlamam gerek bilmiyorum.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Rüyam da Hz.Hatice mi yoksa Hz.Fatıma mı emin değilim ama sanırım Hz. Hatice vardı ve 2 kadınla ben Telefon vardı elinde Hz.Hatice elinde peygamber efendimiz s.a.v le konuşuyordu ama hepimiz duyuyordu.

  Ümmetimi kurtarın ya da koruyun dediğini hatırlıyorum daha çok şey anlattığını biliyorum ama hatırlamıyorum.Uyandım içimden buna layık olmadığımı söylerken bi yandanda Allah a efendimiz s.a.v gördüm artık canımı alabilirsin Allahım diyordum.Sonra bu durum dan vazgeçtim tekrar uyandım.Yani rüya içinde rüya gördüm ben bilmiyorum.Yemin ederim şuan büyük bir utanç içindeyim layık olmadığımı biliyorum.Bana yardımcı olur musunuz?

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Layık olmadığını düşünebilirsin ama bu yinede hayırlıdır. İnsan çok günahkar olsa da peygamberi rüyasında görmesi mümkündür Çünkü bu durumda da bu rüya gören kimseye çok önemli bir uyarı gibi kabul edilmelidir. Hata ve günahlara tövbe edilmeli ve peygamber aleyhisselamın izinden gitmeye çalışmalıdır. Bu rüyanda hayırlıdır ve sana bir ikaz gibidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu