+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Dini Resimler ve Resimli Dini Sözler Kategorisinden Ya Vedud! Ruhi Sıkıntı Anında Okunacak Dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Ya Vedud! Ruhi Sıkıntı Anında Okunacak Dua

  Reklam  Yorum: Ya Vedud! Ruhi Sıkıntı Anında Okunacak Dua isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Ya Vedud! Ruhi Sıkıntı Anında Okunacak Dua
  Efendim, Ben çok kıskanıyorum etrafımı..Bu huyumdan vaz geçmek çok. Zor geliyor Bana... Hangi duayı önerirsiniz? Hürmetler.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Ya Vedud! Ruhi Sıkıntı Anında Okunacak Dua


  Reklam


  Selamun aleykum kardeşim. Haset etmek yani bu manada kıskanmakla insan hem dinine hemde dünyasına büyük zararlar verir. İşin aslı olarak en büyük zararı elbette kendisine vermiş olur. Bu manevi hastalıktan kurtulmanın yolları vardır. Bir kaç tavsiye ile Allah'ın izniyle çok rahatlıkla kurtulabilirsin.

  Hasetten kurtulmak için dua edilmelidir
  Haset eden kimse, sürekli Allah'ın kendi lütfundan vermesi için dua etmelidir. Çünkü O, kendisi için hayırlı olan şeyi verir ve O her şeyi bilendir. (Tefhimül Kur'ân)

  Haset eden kişi kıskançlığının hem dinine hem de dünyasına zararı olduğunu düşünmelidir
  Kıskanan kimse bilmeli ki, kıskançlığı dinine ve dünyasına zarar verir; kıskanılan kimseye zararı dokunmayıp, aksine onun hem dünyasına hem de dinine menfaat sağlar. (İhya-u Ulumiddin)

  Haset eden kişi kıskandığı kişiyle hediyeleşmelidir
  Kıskançlıktan kurtulmak için, kıskanılan kişiye hediye gönderilmeli; nasîhat vermeli; onu medhetmelidir. Ona karşı tevâdu' (barış) göstermelidir. Onun nimetinin artmasına dua etmelidir. (Kütüb-i Sitte)

 3. Misafir
  Selamünaleyküm hocam regli döneminde ya vedud okunurmu tesbih çekilirmi

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Allah'u tealanın bütün esması adetliyken de okunabilir zikir olarak çekilebilir. Ya Vedud ismi de okunabilir ve tesbih olarak çekilebilir. Allah kabul eylesin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

ya vedud duası

sıkıntı anında okunacak dua

ya vedud

ya vedut duası

vedud

vedud duasıya vedud duasi