+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Orucun başlama vakti ile bitiş vakti ne zamandır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Orucun başlama vakti ile bitiş vakti ne zamandır?

  Reklam
  Sual: okuduğum her yerde oruca başlama vakti olarak tan yerinin ağarması ve bitişi için de güneşin batması gösteriliyor. Oysa imsak vakti şehir ışıklarının bulunmadığı bir yerde bulunursanız, tan yerinde hiçbir ışıma bulunmadığını görürsünüz. Ayriyeten güneşin batışı konusunda da; güneş bizim görüş alanımız dışına çıktığı vakit mi, yoksa ufukta tamammen kızıllığın yokolduğu vakit mi ölçü alınacaktır. Zira akşam ezanı güneşin ufukta batmasından yaklaşık 20 dakika sonra okunmaktadır, bu güneşin DENİZ üzerinde batma vaktine göredir. Selamlar. ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: orucun başlama vakti ile bitiş vakti ne zamandır?


  Reklam  Cevap:
  okuduğum her yerde oruca başlama vakti olarak tan yerinin ağarması ve bitişi için de güneşin batması gösteriliyor. Oysa imsak vakti şehir ışıklarının bulunmadığı bir yerde bulunursanız, tan yerinde hiçbir ışıma bulunmadığını görürsünüz. Ayriyeten güneşin batışı konusunda da; güneş bizim görüş alanımız dışına çıktığı vakit mi, yoksa ufukta tamammen kızıllığın yokolduğu vakit mi ölçü alınacaktır. Zira akşam ezanı güneşin ufukta batmasından yaklaşık 20 dakika sonra okunmaktadır, bu güneşin DENİZ üzerinde batma vaktine göredir. Selamlar.
  bu konuda diyanet işleri başkanlığının takvim hazırlayan heyetine güveniyorum ve Diyanet takvimine göre hareket ediyorum..

 3. Sosyal Doku
  Devamlı Üye
  diyanet işleri başkanlığının takvimi güvenilir ona göre hareket etmekte fayda vardır..dua ile

 4. Misafir
  Bu konuda bende Kuran diye rehber var ona guveniyorum. Unutulmus olan kitap. Zuhruf suresi 44 'de Yuce Allah soyle buyurur; " Bu kitap sana ve toplumuna bir oguttur. Bundan sorumlu tutulacaksiniz. " okumayan ve okumadan dunyadan gocen herkes adina uzgunum.

+ Yorum Gönder
orucun bitiş zamanı,  orucun başlama ve bitiş zamanı,  orucun bitiş zamanına ne denir,  orucun başlama ve bitiş vakti,  oruç başlama ve bitiş zamanı