Konusunu Oylayın.: Zülm eden anne ve babalara nasıl davranmak gerekir ?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Zülm eden anne ve babalara nasıl davranmak gerekir ?
 1. 29.Aralık.2016, 09:29
  1
  Misafir

  Zülm eden anne ve babalara nasıl davranmak gerekir ?


  Zülm eden anne ve babalara nasıl davranmak gerekir ? Mumsema Hocam biz on kardeşiz .yedi kız üç erkek .biz kızlar babamızın işinde yıllarca tek kuruş almadan çalıştık . babam yüklü bir miktarda servet edindi . babam çevresinde ailesine karşı zalimliğiyle tanınırdı . beş kızını okutmadı .dört kız kardeşim evlendiğinde babam başlık parası aldı . evlendirirken de hiç çeyiz vermedi .iki kız kardeşim okudu .büyük kız kardeşim iki erkek ve bir kız kardeşini okuttu .ve onları meslek sahibi yaptı .evlendiğinde tüm kazancını ailesine verip borç içinde o evden çıkarıldı .şimdi küçük kız kardeşim çalışıyor .tüm kazancı eve ve şehir dışında okuyan erkek kardeşime gidiyor . ailemin arsası bağı bahçesi var .ailemin kira getiren altı tane dairesi var . ama ailem kirada oturuyor .ailem tüm gelirlerini erkek kardeşlerim için biriktiriyorlar . erkek kardeşlerimin gelirlerine dokunmazlar .şimdi annem kız kardeşimden kredi çekip yirmi bin lira para vermesini istiyor .evin ve okuyan kardeşiminde tüm masraflarını ödemesini istiyor . o parayı erkek kardeşimin düğününde harcayacaklar . kız kardeşimin buna gücü yetmediği için kabul etmiyor . annem kız kardeşime( sen sapıklara zalimlere sarhoşlara denk gelesin çamura batasın evlendiğinde pişman olup geri gelesin mutluluk yüzü görmeyesin ) diye namazda beddua ediyor .kız kardeşim intihar etme noktasına geldi .annem kimse işime karışmasın diyor ve biz evli beş kızını evinde görmek istemiyor .kız kardeşiminde bizim evimize gelmesini istemiyor . onu köşeye sıkıştırdı .babam ve erkek kardeşlerim bu duruma sessiz kalıyorlar . biz bu işin sonunun kötü olduğunu görüyoruz ama bir şey yapamıyoruz . lütfen bize acil bir yol gösterin .


 2. 29.Aralık.2016, 09:29
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Hocam biz on kardeşiz .yedi kız üç erkek .biz kızlar babamızın işinde yıllarca tek kuruş almadan çalıştık . babam yüklü bir miktarda servet edindi . babam çevresinde ailesine karşı zalimliğiyle tanınırdı . beş kızını okutmadı .dört kız kardeşim evlendiğinde babam başlık parası aldı . evlendirirken de hiç çeyiz vermedi .iki kız kardeşim okudu .büyük kız kardeşim iki erkek ve bir kız kardeşini okuttu .ve onları meslek sahibi yaptı .evlendiğinde tüm kazancını ailesine verip borç içinde o evden çıkarıldı .şimdi küçük kız kardeşim çalışıyor .tüm kazancı eve ve şehir dışında okuyan erkek kardeşime gidiyor . ailemin arsası bağı bahçesi var .ailemin kira getiren altı tane dairesi var . ama ailem kirada oturuyor .ailem tüm gelirlerini erkek kardeşlerim için biriktiriyorlar . erkek kardeşlerimin gelirlerine dokunmazlar .şimdi annem kız kardeşimden kredi çekip yirmi bin lira para vermesini istiyor .evin ve okuyan kardeşiminde tüm masraflarını ödemesini istiyor . o parayı erkek kardeşimin düğününde harcayacaklar . kız kardeşimin buna gücü yetmediği için kabul etmiyor . annem kız kardeşime( sen sapıklara zalimlere sarhoşlara denk gelesin çamura batasın evlendiğinde pişman olup geri gelesin mutluluk yüzü görmeyesin ) diye namazda beddua ediyor .kız kardeşim intihar etme noktasına geldi .annem kimse işime karışmasın diyor ve biz evli beş kızını evinde görmek istemiyor .kız kardeşiminde bizim evimize gelmesini istemiyor . onu köşeye sıkıştırdı .babam ve erkek kardeşlerim bu duruma sessiz kalıyorlar . biz bu işin sonunun kötü olduğunu görüyoruz ama bir şey yapamıyoruz . lütfen bize acil bir yol gösterin .

 3. 30.Aralık.2016, 00:17
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 25,564
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Zülm eden anne ve babalara nasıl davranmak gerekir ?
  Allah yardımcınız olsun. Doğrusu tek bir cümle ile cevap vermek isterdim. Ama bu mümkün değil. Bu anlattıkların gibi ise kızkardeşine bunu yapmaya ve kredi aldırmaya kesinlikle hakkı yoktur. Allah kuluna haksızlık etmez. Beddua edilen hakketmiyorsa o beddua sahibine geri döner. Sabırlı olun ve birbirinize destek olun.


 4. 30.Aralık.2016, 00:17
  2
  Yönetici  Allah yardımcınız olsun. Doğrusu tek bir cümle ile cevap vermek isterdim. Ama bu mümkün değil. Bu anlattıkların gibi ise kızkardeşine bunu yapmaya ve kredi aldırmaya kesinlikle hakkı yoktur. Allah kuluna haksızlık etmez. Beddua edilen hakketmiyorsa o beddua sahibine geri döner. Sabırlı olun ve birbirinize destek olun.
+ Yorum Gönder