+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Bir insan yaşarken mirasını istediği kişiye verebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Bir insan yaşarken mirasını istediği kişiye verebilir mi?

  Reklam
  Sual: hocam ben çocuk sahibi olamayan biriyim .uzun zamandır tedavi görüyoruz .ama sonuç olumsuz .ilerde bir çocuk evlat edinmek istiyorum .dinimizin evlat edinmeyi yasakladığını biliyorum .bunun sebeplerini de biliyorum . daha öncede bu türden sorular sormuştum . ben iki yaşından küçük bir çocuk evlat edinip onu emzirerek süt annesi olmayı düşünüyorum . (hormon tedavisiyle daha önce çocuk doğurmamış bir kadının sütü gelir ) bu şekilde çocuk bize namahrem olmayacaktır .şimdi sormak istediğim şey şu .bildiğim kadarıyla dinen kişi yaşadığı müddetçe malını istediği kişiye verebilir .peki ben yaşarken malımı o çocuğa bırakırsam dinen bunda bir sakınca var mı ? ben o çocuğun hayatını garantilemek istiyorum . lütfen cevaplar mısınız ? ? 2. 2
  bana bak
  Devamlı Üye

  Yorum: Bir insan yaşarken mirasını istediği kişiye verebilir mi?


  Reklam  Cevap: Kişi yaşadığı sürece malını dilediği kişiye bağışlayabilir. Ama ben öldükten sonra tüm malım falanın olsun demesi caiz değildir sadece üçte birini vassiyet eder, kalanı varisler arasında paylaştırılır.
  Siz şimdiden bebeğe bağışlayın ve resmi olarak da noter belgesi alın.

+ Yorum Gönder