+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Bekar erkek kardeşe fidye fitre veya zekat verilebilinir mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Bekar erkek kardeşe fidye fitre veya zekat verilebilinir mi

  Reklam
  Sual: hocam benim üniverside okuyan bir erkek kardeşim var . ailemin maddi durumu iyi . kardeşimin 23 yaşında okul masrafları çok fazla . annem ve babam kardeşimin eğitim masraflarını ödemiyorlar . benim çalişan bekar bir kız kardeşim var . annem ve babam kardeşimin eğitim masraflarını ve evin tüm masraflarını kız kardeşime ödetiyorlar .kendi gelirlerini de evi ve arabası olan çalışan bekar erkek kardeşim için biriktiriyorlar .şimdi kız kardeşim yapilan bu haksızlık karşısında çok zor durumda kalıyor .annem ve babama hiç birşey diyemiyoruz . ben evli bir ev hanımıyım kendi fitre ve fidyemi erkek kardeşime veriyorum böylece hem kız kardeşime hemde erkek kardeşime yardım etmiş oluyorum . bu dinen kabul olur mu ?lütfen cevaplar mısınız ? ? 2. 2
  arifselim
  Yönetici

  Yorum: Bekar erkek kardeşe fidye fitre veya zekat verilebilinir mi


  Reklam  Cevap: Allah yardımcınız olsun kardeşim. Zekat, fitre ve fidye kardeşe verilebilir. Nisaba ulaşan bir mala sahip değilse ki öyle görünüyor. Bu durumda kardeşe fidye ve fitreni de kardeşine verebilirsin. Allah kabul eylesin.

+ Yorum Gönder