+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Uykumda Meni Geldi Orucum Bozulur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Uykumda Meni Geldi Orucum Bozulur mu?

  Reklam
  Sual: Selamun Aleyküm.Arkadaşlar oruçluyum.Malum , Ramazan Ay'ı geldi.Uykumdan uyandığımda ne yazık ki boxerımın ıslak olduğunu farkettim.Yani vücudumdan sperm dışarıya çıkmış.Ne yapmalıyım?Bu arada belirteyim öğle Ezan'ında uyandım.Gusülü iftardan sonra alsam olur mu ? Ya da kıldığım namazlar kabul olur mu? Allah rızası için yardım edin.
  ---
  Arkadaşlar merhaba.Öncelikle şunu söyleyeyim bir saat önce uyandığımda(Öğle Ezan'ıyla uyandım)boxerımda bir sıvı vardı.Yaklaşık bir saat ya da 40 dakika geçti.Şu an yok.Bu gusül gerektirir mi ?İftardan sonra gusül alsam olur mu?Kıldığım namaz kabul olur mu? Allah Rızası için yardım edin. ? 2. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Cevap: Uykumda Meni Geldi Orucum Bozulur mu?


  Reklam  Cevap: Oruçluyken ihtilam olan yani uyku halinde menisi çıkan hemen yıkanmalıdır. Oruçluyken Yıkanmak oruca zarar vermez yeter ki ağız burun ve kulaklara su verirken abartılmasın.

 3. Misafir
  Telefonda gezerken doğru olmayan birşey gördüm elim cinsel organıma gitti boşalma yaşamadım ama ardından hemen tuvalete işemeye gittiğimde idrardan önce meni çıktı orucum bozulur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Elin ile dokunma meydana geldiği için bir süre sonra meni çıkmasından dolayı orucun bozulur. Eğer hiç bir şekilde dokunma olmasaydı sadece gusül gerekirdi ve oruç bozulmazdı.

+ Yorum Gönder