+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden İçten Küfür etmek orucu bozar mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçten Küfür etmek orucu bozar mi?

  Reklam
  Sual: Selamun aleykum kardesler..

  ben kötü birsey yaptim galiba. Ben bazen icindem düsündüklerimi kontrol edemiyorum. Yani oruc tutarken su icmek istedim, ama oruc tutdugum icin zaten su icemicemi biliyorum. Galiba onun yüzünden icindem kötü seyler gecti, yani "niye oruc tutmak gerekiyor." Afferdersiniz ama "Niye Allahim oruc tutmak gerekiyor, sacma bisey" diye aklimdan gecti ama bilinki öyle bisey hayatta söylemem. Yanlisikla aklimdan gecti. Oruc benim icin sacma birsey olsa, zaten oruc tutmam ben. Tutiyorum ama. Hemde senelerdir tutiyorum.

  Hemen la ilaha illallah muhammad rasul allah dedim, öyle demek istemedigimi söyledim, orucu kabul etsin diye dua ettim ve orucumu iftarda actim.

  Acaba ALLAHIM orucumu kabul etmismiydir? ? 2. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret

  Cevap: İçten Küfür etmek orucu bozar mi?


  Reklam  Cevap: ve aleykümselam kardeşim.orucun bozulmamıştır içinden geçenler vesvesedir,bu yüzden sorumlu değilsin ama eğer bunu dilinle söylersen o zaman Allah korusun dinden dahi çıkarsın. her ne kadar ramazanda şeytanlar zincire vurulsa da bizimle beraber bulunan şeytan gene bizi imanımızdan etmek için vesvese vermeye devam ediyor.Merak etme Rabbim gizli açık her şeyi biliyor ve görüyor,vesveseye kulak asma geldiği zaman hemen şerrinden Allah'a sığın inşALLAH geçecektir.

 3. ResûlÖzlemi
  Devamlı Üye
  Aleykum Selam ve Rahmetullah.

  Kardesim seytan sana vesvese veriyor canini sikma. O sozler senin sozun degil. Bazen ne sozler geciyor ki akillardan dile getirmek yerine kendini ucurumdan atsan daha hayirli olur. Aldiris etme vesvese onlar. Bu arada kufur etmek orucu bozmaz.

+ Yorum Gönder