+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Ramazan orucu ile ilgili hikayeler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ramazan orucu ile ilgili hikayeler

  Reklam
  Sual: Ramazan orucu ile ilgili hikayelere ihtiyacım var bana Ramazan orucu hakkında hikaye örneği yazar mısınız ? ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Ramazan orucu ile ilgili hikayeler


  Reklam  Cevap: Ramazan orucu ile ilgili hikaye
  (video izle dinle)
 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Oruç ve Ramazan Hikayeleri

  Ayeti Kerimenin İndirdiği İftar Dini Hikayeler

  Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin küçük yaşta hastalanırlar. Hz. Ali ile Hz. Fatıma çocuklar iyi olunca, ikisi de oruç tutar. Birinci gün, iftar için hazırladıkları yemeği, o esnada kapılarına gelen yetimlere vererek, iftar etmeden, ikinci günün orucuna başlarlar. O akşam iftarlığını da, yine o saatte kapıya gelip, (Allah için bir şey verin!) diyen fakir ve miskinlere verdiler. O gece de, iftar etmeden, üçüncü günün orucuna başladılar. O akşam dahi, kapılarına gelen esirleri boş çevirmemek için iftarlıklarını bunlara verdiler.

  Bunun üzerine, Ayet-i Kerime indi. Ayet-i Kerimenin Meal-i Alisi şöyledir:

  "Bunlar, adaklarını yerine getirdiler. Uzun ve sürekli olan kıyamet gününden korktukları için, çok sevdikleri ve canlarının istediği yemekleri miskin, yetim ve esirlere verdiler. Biz bunları, Allahu Teala'nın rızası için yitirdik. Sizden karşılık olarak bir teşekkür, bir şey beklemedik, bir şey istemeyiz dediler. Bunun için, Cenab-ı Hak, onlara Şarab-ı Tahur içirdi."
  (İnsan, 7-9, 21)

  Orucu Yaşayanlar, Salih Büte, Kayıhan Yayınları, 2007

+ Yorum Gönder
oruç ile ilgili hikayeler