Konusunu Oylayın.: Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 12 kişi
Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?
 1. 17.Mayıs.2013, 17:36
  1
  Misafir

  Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?


  Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir? Mumsema Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir Dinimizde miraç kandilinde bir kişinin nasıl niyet etmesi gerekmektedir ?


 2. 17.Mayıs.2013, 17:36
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir Dinimizde miraç kandilinde bir kişinin nasıl niyet etmesi gerekmektedir ?

 3. 17.Mayıs.2013, 21:33
  2
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,150
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?

  Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?
  Niyet esasen kalp ile olur. Yani geceleyin, yarın oruç tutacağını kalbinden geçiren kimse niyet etmiş demektir. Oruç tutmak düşüncesi ile sahur yemeğine kalkan kimsenin bu düşüncesi de niyettir. Oruca kalp ile niyet etmek yeterlidir. Ancak kalp ile yapılan bu niyeti dil ile söylemek daha iyidir. Bu sebeple, oruç tutacak olan kimse, hem içinden niyet etmeli, hem de dili ile: “Niyet ettim Ramazan-ı şerifin yarınki orucuna” diye söylemelidir. 4. 17.Mayıs.2013, 21:33
  2
  Devamlı Üye
  Miraç kandili orucu nasıl niyet edilir?
  Niyet esasen kalp ile olur. Yani geceleyin, yarın oruç tutacağını kalbinden geçiren kimse niyet etmiş demektir. Oruç tutmak düşüncesi ile sahur yemeğine kalkan kimsenin bu düşüncesi de niyettir. Oruca kalp ile niyet etmek yeterlidir. Ancak kalp ile yapılan bu niyeti dil ile söylemek daha iyidir. Bu sebeple, oruç tutacak olan kimse, hem içinden niyet etmeli, hem de dili ile: “Niyet ettim Ramazan-ı şerifin yarınki orucuna” diye söylemelidir.

+ Yorum Gönder