+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Tutulmayan Oruç Kazası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tutulmayan Oruç Kazası

  Reklam
  Sual: Selamunaleykum,ben 5-6 aydır namaz kılmaya başladım ve artık daha önce kılmadığım namazlarımın yükünü de iyice hissederek kaza namazı kılıyorum.Aynı durum orucumuz için geçerlimidir ?

  Örneğin benim oruç tutmadığım günler oldu,BOZMUŞ değilim fakat niyetlenmeyip bilerek tutmadığım günler oldu,tıpkı namazlar gibi.Geçmişte tutmadıgım o oruçlar için ayrı ayrı 61 gün oruç mu tutmalıyım ? Hepsi için tek tek mi tutmalıyım yoksa orucumuzun borcunu ödeme durumumuz yok mu ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Tutulmayan Oruç Kazası


  Reklam  Cevap:
  Selamunaleykum,ben 5-6 aydır namaz kılmaya başladım ve artık daha önce kılmadığım namazlarımın yükünü de iyice hissederek kaza namazı kılıyorum.Aynı durum orucumuz için geçerlimidir ?

  Örneğin benim oruç tutmadığım günler oldu,BOZMUŞ değilim fakat niyetlenmeyip bilerek tutmadığım günler oldu,tıpkı namazlar gibi.Geçmişte tutmadıgım o oruçlar için ayrı ayrı 61 gün oruç mu tutmalıyım ? Hepsi için tek tek mi tutmalıyım yoksa orucumuzun borcunu ödeme durumumuz yok mu ?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Hanefi mezhebine göre evet ama şafii mezhebine göre güne gün kaza yeterlidir.

  Not: üye olup soru sorsanız bu daha iyidir. çünkü cevap vermeden size sormamız gereken bazı sorular oluyor ama misafir olrak sorduğunuz için soramıyoruz.

+ Yorum Gönder