+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi?

  Reklam
  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi? isimli konu Mumsema.com
  Ramazan ayinda bozdugun her oruc gunu icin 61 gun mu kefaret yani bir gune 61 iki gune 122 oluyor

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi?


  Reklam  Hayır kardeşim öyle değil. Bütün bozdukların için sadece bir defa 60 gün peşpeşe kefaret orucu tutulur. Daha sonra kaç gün kazan varsa o kadar günleri kaza edersin.

 3. Misafir
  Ramazanda orucumu bilmeyerek bozdum . Sonradan bozduğum şeyin kefaret gerektirdiğini öğrendim. Tutmak gerekiyor mu ? Yada şafii mezhebini taklit edebilir miyim bu konuda ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Hangi mezhepten isen onu yapman gerekir. Şayet geçerli bir mazeretin varsa o zaman diğer mezhebin o konudaki bilgileri iyice öğrenerek taklit edebilirsin.

 5. Misafir
  Ben adet olduğum zaman tutamadigim oruçlarımi daha sonra hiç tutmadim şimdi tutmaya başladım.120 gün olmuş toplamda.SŞimdi 61 gün hic ara vermeden tutarsam hepsini tutmuş sayilir miyim ?

  Ben adet oldugum zamanlar tutamadigim oruçları mi hiç tutmadım ve 120 gün olmuş toplamda şimdi tutuyorum 61 gün hiç ara vermeden tutarsam hepsini tutmuş olurmuyum

 6. klav
  Özel Üye
  120 gün borcun varsa 120 gün tutman gerekir. Öyle bir şey yok. Bu kısa günlerden de faydalanarak oruç tutmak sana kolay olacaktır. Ramazan gelmeden önce bitirirsin inşallah.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
kefaret orucu nasıl tutulur,  kefaret orucu peş peşe mi tutulur,  61 orucu nasıl tutulur,  kefaret orucuna ara verilir mi,  61 oruç nasıl tutulur,  kefaret orucunda ara verilir mi,  Kefaret orucu üst üste mi tutulur