+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi?

  Reklam
  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi? isimli yazı www.Mumsema.com

  Yemin bozdum. 3 gün kefaret orucu tutarken 1 gün, iftara yarım saat kala uyandım. O günkü oruç kabul olur mu?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Kefaret orucunu peş peşe tutmak mı gerekir,ara verilebilir mi?


  Reklam  iftara yarım saat kala uyandım. O günkü oruç kabul olur mu?
  Gün boyu yatmak oruca zarar vermez ama namazları kılmak gerekir.

 3. Misafir
  peki kefaret orucunu tutarken herhangi bir ayda tutulabilir mi yani orucu bozdugumuz gün yaz gunu kefareti yaz aylarinda mi tutmak gerek yoksa farketmiyor mu???

 4. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Keffaret orucunu dilediğiniz zaman tutabilirsiniz. mesela kış günleri fırsattır.

 5. Misafir
  Selamualeykum ben ramazan orucu tutuyorum ama birgün sahura kalkamadim asciyim ve çok susuyorum baş dönmesi oluyor ara sıra tutup biraksam olurmu

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Çalışmak oruç tutmamak için bir mazeret değildir lakin kendine bir zarar gelmesinden endişelendiğin vakitlerde orucunu bozabilirsin daha sonra bunları kaza etmen gerekir.

 7. Misafir
  Kefaret orucuna basladigimda; o sürec icinde uzun yolculuga cikma sebebim var ise ve o gün orucu tutmazsam; tekrar en bastan 60 gün tutmam mi gerekir; yoksa yolculuk bitiminden ertesi gün kalan günleri tutmaya devam edebilir miyim?

 8. arifselim
  Yönetici
  Kefaret orucunda sadece kadınların adet olması dışında hiç bir şekilde ara veremezsin. Ara verildiği takdirde yeniden baştan tutulması gerekir.

 9. Misafir
  Orucu niyetliyken bozarsak hemen keffaret orocunu tutmak zorunda mıyız

  Kefaret orucuna hemen başlamak şartmı yoksa başka bir zaman tutulabilir mi

 10. arifselim
  Yönetici
  Orucu bilerek bozmak 60 gün kefaret gerektirir. Ramazandan sonra ilk fırsatta tutman gerekir. Gelecek ramazan gelmeden tutulması gerekir ama bu süre geçse bile aynı sorumluluk devam eder.

 11. Misafir
  Selâmün aleyküm ben sahura kalktım sonra niyet etmedim dilden orucuma imsak vakti ile güneş vakti arasında kendimi tutamayarak cunup oldum. Önceden sabahda oruclutken cunup olmuştum benim şimdi Kefaret orucumu tutma gerekiyor. Lütfen yardımcı olur musunuz Allah rızası için lütfen

  Selâmün aleyküm. Önceden bır sabah orucumu bilerek cunup olarak bozdum. Bu gece sahura kalktım. Ama niyet etmedim. İmsak vakti ile güneş vakti arasında kendimi tutamayarak cunup oldum. Ne yapmam gerekiyor Allah rızası için yardımcı olun ne olur.

 12. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Sahura kalkman zaten bir niyettir dil ile etmemen bir şeyi değiştirmez. Aynı ramazanda iki sefer mastürbasyonla orucu bozarsan sana 60 gün kefaret ile bozduğun günleri kaza etmen gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
kefaret orucu nasıl tutulur,  kefaret orucu peş peşe mi tutulur,  61 orucu nasıl tutulur,  kefaret orucuna ara verilir mi,  61 oruç nasıl tutulur,  kefaret orucunda ara verilir mi,  Kefaret orucu üst üste mi tutulur