+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Moralim cok bozuk cunkü orucumu bozdum, napmaliyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Moralim cok bozuk cunkü orucumu bozdum, napmaliyim ?

  Reklam
  Sual: Moralim cok bozuk, cunkü dün orucumu bozdum. Ben öyle biliyorum ki kaza orucu gerekli deil, ama kacirdigim sevapi bu sene bi daha alamicam. Ben yinede kaza orucu tutcam bi gün ama yinede moralim cok bozuk. Benim ailem herkez bozmadan oruc tutiyor ve ben besinci günde malesef bozdum. Cok agladim, moralim cok bozuk, artik hep düsüniyorum keske yapmasaydim diye. Bugün kalktim ve ilk düsündügüm: "aferin, dün orucumu bozdun. O sevapi bu sene bidaha alamasin, yemekten önce ve sonraki dualarin artik zor kabul olur"

  Lütfen yardim edin.. ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Moralim cok bozuk cunkü orucumu bozdum, napmaliyim ?


  Reklam  Cevap:
  Moralim cok bozuk, cunkü dün orucumu bozdum. Ben öyle biliyorum ki kaza orucu gerekli deil, ama kacirdigim sevapi bu sene bi daha alamicam. Ben yinede kaza orucu tutcam bi gün ama yinede moralim cok bozuk. Benim ailem herkez bozmadan oruc tutiyor ve ben besinci günde malesef bozdum. Cok agladim, moralim cok bozuk, artik hep düsüniyorum keske yapmasaydim diye. Bugün kalktim ve ilk düsündügüm: "aferin, dün orucumu bozdun. O sevapi bu sene bidaha alamasin, yemekten önce ve sonraki dualarin artik zor kabul olur"

  Lütfen yardim edin..
  Bilerek orucu bozmuşsanız, 60 gün kefaret ve 1 gün kaza ile beraber 61 gün oruç tutmanız gerekir.

 3. @mir
  âb ü kil
  mesajı yazan misafir belki de ilk orucunu bu sene tutan
  küçük bir çocuktur
  Allahu Alem

 4. aforizma
  Devamlı Üye
  orucunuzu bozmaktan dolayı duyduğunuz üzüntü,size kefaret olur inşallah. siz orucunuzu tutmaya ve dua etmeye devam edin, Allah en büyük affedicidir.

+ Yorum Gönder