+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Adetimin bitiminden bir hafta sonra takrar adet gördüm. oruç tutabilirmiyim namaz kılabilirmiyim? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Adetimin bitiminden bir hafta sonra takrar adet gördüm. oruç tutabilirmiyim namaz kılabilirmiyim?

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Adetimin bitiminden bir hafta sonra takrar adet gördüm. oruç tutabilirmiyim namaz kılabilirmiyim?


  Reklam  Cevap: Soru: Adetimin bitiminden bir hafta sonra takrar adet gördüm. oruç tutabilirmiyim namaz kılabilirmiyim?  Cevap:
  Sorunuzda ilk gördüğünüz akıntının adet olup olmadığı, ilk gördüğünüz adetin kaç gün sürdüğü gibi… Açıkça bilgi olmadığı için konuyla ilgili fıkhî bilgiyi vermekle yetineceğiz. Daha net bir bilgi için telefonla bize ulaşabilirsiniz.
  Bugünkü tıbbî bilgiler âdet kanamasının 11-13 yaşlarda başlayıp 45-50 yaşlarında sona erdiğini, âdet süresinin de 3-6 gün civarında olduğunu ifade etmektedir. Bununla birlikte fizikî bünye, psikolojik durum ve çevre şartlarına bağlı olarak kadınların âdet çağı ve süresi farklılık taşıyabilmektedir. Hanefî mezhebine göre âdetin en az süresi 3, en uzun süresi 10 gündür. İki âdet arasında kalan en az temizlik süresi de 15 gündür (Diyanet İlmihali, 1, 211). On günü aşan adet kanamaları özür olur. Yine on beş günden az olan temizlik süresi içinde görülen adet kanamaları da özürdür.

+ Yorum Gönder
adetimden 1 hafta sonra kanamam oldu