+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruçluyken sarılma, öpme (yanaktan), arkasından sarılma ve vücutların birleşmesinden dolayı gelen mezi orucu bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Oruçluyken sarılma, öpme (yanaktan), arkasından sarılma ve vücutların birleşmesinden dolayı gelen mezi orucu bozar mı?

  Reklam
  Sual: oruçluyken sarılma, öpme (yanaktan), arkasından sarılma ve vücutların birleşmesinden dolayı gelen mezi orucu bozar mı? gusül gerektirir mi? ? 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: oruçluyken sarılma, öpme (yanaktan), arkasından sarılma ve vücutların birleşmesinden dolayı gelen mezi orucu boza


  Reklam  Cevap: Kişinin inzal olmadan eşine yapışması, öpmesi ve eşiyle oynaşmasıyla orucu bozulmaz. Ancak kendisine güvenmeyen kişinin bunları yapması mekruhtur.
  • Eşlerin çıplak oldukları halde sarılmaları, dudaklarını emmeleri kendilerine güvensinler veya güvenmesinler mekruhtur.
  • Bakmak, düşünmek veya seyretmek yoluyla kişinin vücudundan şehvetle meni gelmesi orucu bozmaz, guslü gerektirir. Ancak bu şekilde boşalan kişinin tevbe etmesi gerekir.
  • Herhangi bir sebeple kişinin tenasül uzvundan çıkan mezi veya vedi orucu bozmaz ve gusül gerektirmez. Sadece namaz abdesti alması lazımdır.


+ Yorum Gönder