+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Müstehcen görüntülere bakmakla oruç bozulur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Müstehcen görüntülere bakmakla oruç bozulur mu ?

  Reklam
  Sual: Benim bir Ramazan ilgili bi sorum var, biraz ilginc gelebilir size. Ben Ramazan ayinda herkez gibi oruc tutiyordum AMa bana böle bisey oldu. Bazen kilodumda bir islaklik vardi, AMa cikarip bakinca bisey görünmiyordu, koklayinca bisey yoktu ama o islaklik gecmiyordu bi türlü, ben bu Ara erkegim. Acaba Meni olabilirmi cunkü bazen penisimi kasidiktan sonra hisediyord. Bide galiba bi kere internet de bi Kadina Bakmistim ve hemen 1dakka sonra kapatmistim, istimna aklima bile gelmemisti o anda. Acaba Orucum bozulmusmuydur, cunkü Öle kefaret tutmak Gerekiyo Meni olursa cunkü bi kac gün hep izlak gibiydi .
  Ve Bidaha, ben Erkegim. ? 2. bekir34
  Eğri ok, doğru yol almaz

  Cevap: Müstehcen görüntülere bakmakla oruç bozulur mu ?


  Reklam  Cevap:
  Benim bir Ramazan ilgili bi sorum var, biraz ilginc gelebilir size. Ben Ramazan ayinda herkez gibi oruc tutiyordum AMa bana böle bisey oldu. Bazen kilodumda bir islaklik vardi, AMa cikarip bakinca bisey görünmiyordu, koklayinca bisey yoktu ama o islaklik gecmiyordu bi türlü, ben bu Ara erkegim. Acaba Meni olabilirmi cunkü bazen penisimi kasidiktan sonra hisediyord. Bide galiba bi kere internet de bi Kadina Bakmistim ve hemen 1dakka sonra kapatmistim, istimna aklima bile gelmemisti o anda. Acaba Orucum bozulmusmuydur, cunkü Öle kefaret tutmak Gerekiyo Meni olursa cunkü bi kac gün hep izlak gibiydi .
  Ve Bidaha, ben Erkegim.
  1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.

  Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

  1- Sıçrayarak çıkması,
  2- Hazzın hasıl olması.
  3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

  Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur. Binâenaleyh söz konusu “vedi” ve “mezi”den dolayı gusül gerekmez.

  kadına bakmak orucu bozmuyor ama kardeş orucunuzun sevabını azaltıyor


+ Yorum Gönder