+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Oruçluyken Mastürbasyon Yapmanın orucu bozduğunu bilmiyordum ve oruçluyken yaptım Orucum bozulmuşmudur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Oruçluyken Mastürbasyon Yapmanın orucu bozduğunu bilmiyordum ve oruçluyken yaptım Orucum bozulmuşmudur?

  Reklam

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Oruçluyken Mastürbasyon Yapmanın orucu bozduğunu bilmiyordum


  Reklam  Cevap: Oruçluyken boşalmakla oruç bozulmuş olur. Nasıl orucun farz olduğunu biliyorsan orucu da bozan şeyleri de bilmek zorundasın. Bu konularda bilmemek mazeret değildir. Bir gün kaza etmelisin.

 3. Misafir
  1 - Arkadaşlar hiç orucu bozduğunu bilmiyordum birdenbire geldi gitti kaç siteden arşatırdım ama yinede anlamadım ya

  2 - Ben 2 defa mustbrasyon yapılınca kefaret gerektiğini bilmiyordum yine de kefaret olrmu ??? Acilen cevap bekliyorum

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Mastürbasyon yapmak orucu bozar. Bu konuda bilmemek de özür sayılmaz. Bozduğun oruçları kaza etmen gerekir.

  2- İki sefer aynı ramazanda oruçluyken mastürbasyonla oruç bozulursa orucun bozulmuş olur. Bilmemen bir sebep değildir yani mazeret sayılmaz.

 5. Misafir
  Oruçluyken mastürbasyon yaptım orucun bozulmuş olurmuş ve kazası kaç gün olur

 6. arifselim
  Yönetici
  Oruçluyken bir ramazan ayında iki defa ayrı günlerde mastürbasyon yapmak hem 60 gün kefaret ve kaç gün kaza varsa o günler kaza edilir.

 7. Misafir
  Hocam Aynısı banada oldu elimden gelen birşey degil, ilk uyku halinde oldu sonrasında nefsime dayanamyıp şeytanında kazasıyla mas... yapmak zorunda kaldım, şimdi 2 günmü kazasını tutucam 60+1 günmü ?

 8. arifselim
  Yönetici
  Uyku halinde olan boşalmadan dolayı oruç bozulmaz ve bir şey de gerekmez. Ama uyanık halinde ve isteyerek boşalmaktan dolayı oruç bozulur. Tek bir sefer olduysa sadece bir gün kaza gerekir.

+ Yorum Gönder
orucken masturbasyon yapdim bozulucagini ilmiyodum,  orucu bozdugunu bilerek istimna yapmak,  masturbasyonun orucu bozdugunu bilmiyordum,  istimnanın orucu bozdugunu bilmeden istimina yapmak kaza gerktirir mi