+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Ramazanda nasıl ıbadetler yapmamız kendımızı temızlemek amacıyla ne tür dualar etmemiz gerekıyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ramazanda nasıl ıbadetler yapmamız kendımızı temızlemek amacıyla ne tür dualar etmemiz gerekıyor?

  Reklam
  Sual: merhabalar...ALLAH hepimizden razı olsun...ne mutlu kı bugun Ramazan I Şeirf e ulaştık...Beraat gecesınden Kadır gecesıne kadar ölecek olanlar dogacak olanlar,ameller yanı gelecek dıyelım,Rabbımızın ıznıyle yazılıyor, pekı bu arada nasıl ıbadetler yapmamız kendımızı,ruhumuzu temızlemek amacıyla ne tur dualar etmemız gerekıyor acaba.. ? 2. Ramadan
  Devamlı Üye

  Cevap: Ramazanda nasıl ıbadetler yapmamız kendımızı temızlemek amacıyla ne tür dualar etmemiz gerekı


  Reklam  Cevap: Ramazan ayında yapılabilecek ÖZLÜ BİR DUA
  Ya Rabbi!
  Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!
  İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
  Ey diri olan!
  Ey ebedi var olan!
  Ey izzet ve ikram sahibi olan!
  Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
  Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
  Ya Rabbi!
  Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
  Ya Rabbi!
  Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

+ Yorum Gönder