+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Ramazan Ayı Tatlısı, Lokma Tatlısı Nasıl Yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ramazan Ayı Tatlısı, Lokma Tatlısı Nasıl Yapılır?

  Reklam
  Sual: Ramazan Tatlısı Lokma Tatlısı Nasıl Yapılır – Lokma Tatlısı Tarifinin Yapılışı Resimli ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ramazan Ayı Tatlısı, Lokma Tatlısı Nasıl Yapılır?


  Reklam  Cevap:

  *MALZEMELER*
  * 1 şişe madensuyu
  *1 bardak ılık su
  * yarım paket dr oetker in küçük paket mayasından
  *Şerbeti için 2 bardak şeker
  *2 bardak su
  *1-2 damla limon
  *YAPILIŞI*
  İlk önce şerbetimizi kaynatıyoruz.Şerbet bir kenarda iyice soğuyor.Lokma tatlısının şerbeti şöyle kıvamlı koyu bir şerbet olusa tatlımız çok nefis olur.Ama şerbet duru olursa tatlımız hamur olur ve güzel olmaz.Küçük bir hatırlatma sadece.1 şişe maden suyu ve ılık suyu yoğurma kabına koyuyoruz.Kuru mayayı unla karıştırıp ekliyoruz.Alabildiği kadar un unun ölçüsü yok.Hamurun kıvamı biraz cıvık olacak çok sert bir hamur olmayacak.Sonra mayalanmasını bekleyip hamur kabarınca bol kızgın yağda avucumuza alıp kaşıkla dökerek kızartıyoruz.İyice kızarınca soğumuş şerbetin içine atıyoruz.Ordanda çıkartıp servis yapıyoruz.Kendim yaptım diye sölemiyorum.Arkadaşlar inanılmaz bir lezzet.Hem hafif hemde pratik.Çıtır çıtır oluyor ve içi hep şerbet doluyor.Anlatmakla olmaz denemeniz lazım….


 3. nurya
  Devamlı Üye
  çoook güzel çoook şahane masrafsız bir tatlı hepimize afiyet olsun

 4. BEYAZ_gul
  yasam
  Bu eller sanami ayit rose kardes
  Cok nefis gozukuyor ALLAH razi olsun

+ Yorum Gönder
lokma tatlısı nasıl yapılır,  lokma tatlisi nasil yapilir,  lokma tatlısı,  lokma tatlisi,  lokma tatlısı nasıl gevrek olur,  lokma tatlısı nasıl çıtır olur,  resimli lokma tatlisi