+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden İmsakdan sonra yeyen yemek tutulacak oruca zarar verir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İmsakdan sonra yeyen yemek tutulacak oruca zarar verir mi?

  Reklam
  Sual: selamün aleyküm diyorum, tüm görevlilere.. regaip kandiiniz kutlu olsun ve dualarınız kabul olsun..
  sorum: regaip kandili için orucu tutmak için imsaktan sonra kalkabildim. ezan okunmadı sanıp; biraz kahvaltı ettim ve niyetlendim... uykum ayılınca saate baktım ki saat 4.50 olmuş. acaba oruçlu sayılırmıyım... kabul olurmu? aydınlatırsanız bu konu da çok sevineceğim.. şimdiden cevaplarınız için allah razı olsun diyorum...hayırlı günler hepinize.. ? 2. HİZMETKAR
  Devamlı Üye

  Cevap: imsakdan sonra yeyen yemek tutulacak oruca zarar verir mi?


  Reklam  Cevap:
  selamün aleyküm diyorum, tüm görevlilere.. regaip kandiiniz kutlu olsun ve dualarınız kabul olsun
  ve aleykumusselam ve rahmetullah ve berekatuh Cümlemizin Kandili ve duası Kabul olsun. Değerli kardeşimiz.Gerek ramazan da gerekse ramazan dışında orucun vakti imsakla başlar. Bu bakımdan imsağa göre tuttuğunuz oruç geçerlidir. Şayet ezan imsak vaktinden sonra okunuyorsa, ezana göre tutulan orucu yeniden tutmanız gerekir. Çünkü vakit girmedi zannıyla yenilip içilmesi orucu bozar, bir gün kaza gerekir. Ezan okunur okunmaz yeme ve içme işinin kesilmesi gerekir. Ezan bitinceya kadar yenilip içilebilir düşüncesi doğru değildir.

+ Yorum Gönder