+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Ramazan ayında adet olduğumda orucumu bozmadım. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ramazan ayında adet olduğumda orucumu bozmadım.

  Reklam
  Sual: ramazanda orucumu regl adetli iken bozmadan devam ediyorm.orucun nefsimizi terbiye ettiğini vücutu dinlendirdiğini..faydasının olduğunu biliyoruz.kaldıki adetli kadın suç işlemiş gibi elinde olmadan ALLAHımız tarafından kadına özell verilmiş bir olay olduğunu düşünüyorum.adetli iken namaz kılma oruç tutma...gibi suçlu gibi görülmesi.adetli iken orucumu bozmadım kazasını yapmam gerekiyormu . ? 2. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi

  --->: Ramazan ayında adet olduğumda orucumu bozmadım.


  Reklam  Cevap: Adetliyken oruç tutulmaz.Kadınlar adet oluyor çünkü buna ihtiyaçları var.Ve adet zamanı dinlenme zamanıdır.Kadın çok narin yaratılmıştır.Bu ALLAH(C.C.)'ın bir lutfudur.Ne kadar adetli kaldıysanız o kadar kaza tutacaksınız.
  Ama adetli kadın adetliyken kılmadığı namazın kazasını yapmaz.


 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  adetli iken orucumu bozmadım kazasını yapmam gerekiyormu .
  Evet kardeşim adetli iken tutulan oruç sahih değildir.
  tekrardan o günlerin kazasını tutmanız gerekli.
  Çünkü sen adet halinde oruca devam etmiş olsan bile oruç bozulmuş oluyor
  ama tebrizi kardeşinde belirttiği gibi namazların kazası gerekmez bağışlanmıştır.

 4. gugu
  Devamlı Üye
  alinti
  "kaldıki adetli kadın suç işlemiş gibi elinde olmadan ALLAHımız tarafından kadına özell verilmiş bir olay olduğunu düşünüyorum."
  neden suç islemis olalim? Allah bize dinlenmemiz için bir firsat veriyor, bir seferinde ramazan ayinda adet görmüsdüm oruç tutmadim ama okulda oldugum için pek bir sey yiyemisdim ve çok zor gecdi. Sen bosuna aç kalmisin, tekrar adet gördügün kadar kaza etmen gerekiyor

+ Yorum Gönder