+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Bir şey düşünürken zevk suyu akarsa oruç bozulurmu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Bir şey düşünürken zevk suyu akarsa oruç bozulurmu ?

  Reklam
  Cevap: Bir şey düşünürken zevk suyu akarsa oruç bozulurmu ? isimli yazı www.Mumsema.com

  oruçluyken arkadaşım sosyal medyadan p**no atmış bende onu izledim fakat sonra orucum bozulmasın diye kapadım sonra 10 dk sonra mezi (zevk suyu) aktı oruç bozulur mu?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Bir şey düşünürken zevk suyu akarsa oruç bozulurmu ?


  Reklam  Oruçlu birisi şunu unutmamalıdır; oruç sadece aç ve susuz kalmak değildir. Herşeyimizle ibadet halindeyiz. Uyku durumu hariç meni boşalırsa oruç bozulur ve bir gün kaza gerekir. Mezi denilen zevk suyu ise orucu bozmaz.

 3. Misafir
  1 - Sevgilinle konusurken sex hakkında konusurken zefk suyu geldi orucu bozarmı ?  2 - Bir sorum var sadece eger
  Misal oruc tutmayan bir bayanla oruc tutan bir erkek eger azdigi icin ellesirde kizda ... alıyor ve cikardigi dakka akarsa orucu bozar ama kefalet gerekirmi

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Bu tür konuşmalar ile mezinin gelmesi orucu bozmaz ama orucunun sevabını kaybedersin. Oruç dışında da bu tür fiiller haramdır.

  2- Bu isteyerek bir durum olduğu için oruç bozulur. Ayrıca müslüman sadece oruçluyken değil her zaman bu tür yakınlaşmalardan uzak durmalıdır çünkü bunlarda bir çeşit zina gibidir.

 5. Misafir
  Ramazanda birkaç sabahtır kalkiyorum ic çamaşırimda bir damla ıslaklık oluyor sadece ufak bir damla. Ama meni mi mezi mi anlayamıyorum. İç çamaşırı degiştirmem yeterli mi yoksa gusül almalı mıyım

 6. arifselim
  Yönetici
  Meni ile meziyi karıştırmak mümkün değildir. Meni çok fazla olur rengi beyazdır ve ağır kokusu vardır. Meni cünüp yapar ama mezi sadece namaz abdestini bozar ve orucu da bozmaz.

 7. Misafir
  ben orucluyum ve her yatıp kaltığımda zefk suyu akıyo 1 gün deyil 2 gün deyil bişide düşünmüyom ne yapa bilirim

 8. arifselim
  Yönetici
  Kadın mı erkek misin bunu belirtmen lazım. Erkeklerde bu mezidir ve mezi cünüp etmez. Kadında ise mezi olabilir ama genellikle rahimden gelen ve beyaz renkte olan mezi değil doğal bir sıvıdır ve her namaz vakti için bir abdest almanız yeterlidir.

 9. Misafir
  Ben resimlerimi bakarken Kiz arkadaşlarımın fotoğraf baktım sehvetle bakıp bakmadigimi bilmiyorum ama aradan yarım saat geçti açık bir sıvı aktı ama bir damla bile değildi ama bunun şimdi meni Mezi olduğunu bilmiyorum ama su gibiydi zaten sıktığım zaman belli oluyordu şimdi oruç bozuldu mu ve gusel gerekir mi eğer cevaplarsaniz çok büyük bir vesvesé kurtulacam Allah razı olsun.

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu akan sıvı mezidir meni değildir. Meninin bu şekilde akması mümkün değildir. Mezi ince şeffaf ve yapışkandır aktığını hissetmezsin bile ama meni yoğun ve beyazdır ayrıca akarken şehvetle yani zevk vererek akar.

 11. Misafir
  orucluyken +18 videoları izliyordum bilerek ama dokunmadan zevk suyu aktı orucum öyle bozulurmu cevap verirseniz sevinirim

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu yaptığın şey orucunun sevabından alır ve ayrıca haramdır Allah katında bu yaptığının hesabını verirsin. Mezi yani zevk suyu orucu bozmaz. Ancak meni isteyerek gelirse orucu bozar.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
oruçlu iken zevk suyu gelirse oruç bozulur mu,  zevk suyu orucu bozar mı,  zevk suyu orucu bozar mı cübbeli,  zevk suyum geldi orucum bozulur mu,  zevk suyu orucu bozarmi,  oruçluyken zevk suyu gelirse oruç bozulur mu,  hastalıktan dolayı sperm akarsa oruç bozulur mu