+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Adetin bitiş gününde leke gelmesi orucu bozar mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 61
  Misafir

  Cevap: Adetin bitiş gününde leke gelmesi orucu bozar mı?

  Reklam
  Cevap: Adetin bitiş gününde leke gelmesi orucu bozar mı? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Cevap: Adetin bitiş gününde leke gelmesi orucu bozar mı?
  Merhaba. Adet günüm bittikten sonra gusül alıp oruc tuttum. Yatsı namazi vaktinde kahverengi akıntım oldu. O gun tuttugum oruç bozulmus mudur tekrar gusül almam gerekir mi ?

 2. 62
  arifselim
  Yönetici

  Reklam  Merhaba. Eğer adet günlerini biliyorsan ve süren dolmuşsa bir kere ve az gelen akıntının önemi yoktur. Ama böyle değilse halen adetli sayılırsın tekrar gusül alman gerekir.

 3. 63
  Misafir
  Selamünaleyküm .Benim normalde kanamam bitti ve 6. Günün sonunda beyaz akıntı geliyordu.Bu sefer bittikten sonra 2 gün de hafif akıntılar oluyor diye bekledim akıntı dediğimde cok az. Kahverengi degil krem ve sarı gibi diyebilirim Normalde 6 gün sürüyordu ve 9. Gün tamamlandı ve oruc tutuyorum namaz kılıyorum ama yinede icimde süphe oluyor Ne yapmalıyım?

 4. 64
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu akıntılar sürekli bu şekilde oluyorsa sende ona göre hareket etmen lazım. Akıntı eğer 10 günü aşarsa o zaman artık gusül alınır ve ibadetlere başlanır. 10 günden sonra artık özre girer.

 5. 65
  Misafir
  Slm alykm ben cumartesi gunu aksam üzeri adet oldum.dun cuma gunude beyaz akintiyi gördüm ve gusul aldim gecede oruca niyet ettim sabah biraz bulanık leke gelmiş beyaz akintiyi gordukten sonraki lekeye itibar edilirmi tekrar gusul alip niyet etsem oruca devam etsemmi? lekenin devami gelirse bozmalimiyim?? lutfen bir cwp? ???????? Normaldede orucum cumartesi baslar cumartesi biterdi ama dun bir ilk olarak bir gun oncesinden beyaz akinti gördüm ona itibar edip niyet etmiştim 😣😣😣

 6. 66
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Adet süren bu şekilde geliyorsa sonra bir kereliğine gelen bu akıntıya itibar etme orucuna devam edebilirsin.

 7. 67
  Misafir
  Benim adetim 10 gun suruyor 8.gun btti 9. Gun orucumu tuttum ve bugun 10 .gun beyaz akintiyla karisik cok az bi kanama var napmam lazm

 8. 68
  arifselim
  Yönetici
  Önemli olan adet günlerini bilmendir. Eğer adetin her zaman 10 gün sürüyorsa o zaman bu gelen akıntı azda olsa adetten sayılır.

 9. 69
  Misafir
  Normal adetim 10günken iki aydır 5güne düştü adetim kesilince abdestini alıp oruca başladım iki gün tuttum akşam abdest almaya gidince hafif kanlı bir leke geldi iki gündür tuttuğum oruç oldumu olmadımı lütfen cevap

 10. 70
  arifselim
  Yönetici
  Eğer sadece bir kereliğine bu hafif kanama olmuşsa ona itibar etme ve ibadetlerine devam gusülde etmene gerek yoktur.

 11. 71
  Misafir
  Benim hamileligimden once 7 gun adetim oluyordu suan bebegim 1 yasinda 5 veya 6 gun suruyor adetim 7 gununde oruc tutarken pembemsi akintim oldu devam edebilir miyim oruca?

 12. 72
  arifselim
  Yönetici
  Eğer sürekli 5 - 6 gün oluyorsa ve bu gelen pembe akıntı sadece bir seferliğine gelip kesiliyorsa orucuna devam edebilirsin.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 ... SonuncuSonuncu

adetin son günü oruç tutulurmu

leke gelmesi orucu bozarmı

leke görmek orucu bozar mı

bir damla adet kanı orucu bozar mı

adetin bitiş rengi

oruçluyken leke gelirse oruç bozulur mu

adetten sonra leke gelmesi abdesti bozar mı