+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Oruç Soruları Kategorisinden Kadınlar on günden fazla adet görürse namaz kilabilir mi oruc tutabilir mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yorum: Kadınlar on günden fazla adet görürse namaz kilabilir mi oruc tutabilir mi

  Reklam
  Yorum: Kadınlar on günden fazla adet görürse namaz kilabilir mi oruc tutabilir mi isimli yazı www.Mumsema.com

  10 günden sonra gelen kanların istihaze kanı olduğunu, hatta mutat dönemi 6 gün olan bir kadın 12 gün adet görürse, 6 ile 10 arasındaki 4 günü kaza etmesi gerektiğini biliyorum. fakat adet dönemleri mutat olmayan yani bir ay 7, diğer ay 8, sonraki ay 6 gün gibi hepp düzensiz adet gören bir kadın 10 günü geçerse ne yapmalıdır? teşekkürler.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kadınlar on günden fazla adet görürse namaz kilabilir mi oruc tutabilir mi


  Reklam  Adeti düzenli olan kadınların durumu bellidir ancak adeti düzensiz olan kadınların ise durumu farklıdır. Dediğin gibi her ay farklı olabilen adet yaşayan bir kadın en fazla 10 güne kadar adetli olarak hesap eder.

  - Eğer düzensiz bir adetiniz var ve on gün dolmadan önce bu lekeyi görmüş iseniz söz konusu lekeyi dikkate alarak yeniden gusül almanız uygun olur. Mesela düzensiz adetli bir bayan adetinin altıncı günü bittiğini düşünerek gusletse sekizinci gün tekrar kahverengi bir leke ya da kanama görse bu durumda tekrar gusleder.


  - Önceki mutad adet günleri altı gün olan bir kadın daha sonraki adet döneminde altıncı günün bitiminde temizlenmeyip akıntısı devam etse bu durum on günü aşmadıkça normal adeti olan altı güne ilaveten kan gördüğü günler de adetinden sayılır.


  - Kısaca kaç gün akıntısı olmuşsa o günler adet günleridir. Dolayısıyla daha önce altı gün olan adet süresi değişerek kan görmeğe devam ettiği günler de adet günleri olmuş olur.

 3. Misafir
  Merhaba benim adetim bıldım bileli hep düzensizdi çok fazla kanamam oluyor ve çok uxun sürüyor şuan 10. Günüm gusulumu bu gecemi almam gerekiyor veya yarınmı birde adetim 10. Günü geçtigi zaman ilişkiye girilirmi şimdiden teşekkürler

 4. mum
  Administrator
  Adet süreniz 10 gün ise, 10. günün bitiminde gusül alın ve ibadete başlayın

 5. Misafir
  Merhabalar ben korunmak icin.sprial taktirdim.2 ay kanamam oldu simdi kesildi sadece arada kahverengi ve pembe renkte akintim oluyor bu namaz.kilmama.ve oruc tutmama.engelmidir.yoksa degilmidir

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Bu sorun için doktora danışman gerekir. Bir düzensizlik olsa da bunun sürekli olması sıradan bir durum değildir. Adet günlerini ve adet günleri arasında kalan temizlik günleri öğrenmelisin. Eğer bu belli olduysa adetten sonra artık gelen bu tür akıntılar adetten sayılmazlar.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
adetin 10 günden fazla sürmesi,  adetin 10 günden fazla sürmesi namaz,  adet 10 günü geçerse namaz,  adet kanaması 10 günü geçerse namaz kılınır mı,  10 günden fazla adet görmek,  adetin 10 gün sürmesi,  adetin uzun sürmesi ve namaz