+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Kulağa gaibten ses gelmesinin anlamı nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kulağa gaibten ses gelmesinin anlamı nedir

  Reklam

 2. İsrâ
  İsrâ

  --->: kulağa gaibten ses gelmesinin anlamı nedir


  Reklam  Cevap: bir hastaliktir

  Psikoz kişinin gerçeklikle alakasını koparan akıl hastalıklarının genel adıdır. Psikozlar basit ve birkaç gün süren kısa psikozlardan bazen bir ömür boyu devam edebilen şizofreniye kadar çok fazla sayıda hastalık türünü ihtiva eder. Hayatımızın en büyük nimetlerinden biri şüphesiz akıldır. Aklımız sayesinde gerçekleri çarpıtmadan kavrar ve ona uygun sonuçlar çıkarırız. Şizofreninin de içinde bulunduğu psikoz dediğimiz hastalıklarda kişilerin gerçeği değerlendirmesi bozulur.

  Psikiyatrik hastalıklar içinde sıklığı % 3-5 arasında değişen şizofreni, yıllar boyunca insanların hem korktuğu hem de ilgi duyduğu bir hastalık olagelmiştir. Şizofrenlerde görülen belirtileri şu şekilde sıralamak mümkündür.

  ...
  2-Varsanı (Halusinasyon): Kulağına gaibten sesler gelmesi, gözüne kimsenin göremediği varlıkların görünmesi, burnuna kötü kokular gelmesi gibi gerçek olmayan durumlardır.

 3. @hmet
  Üye
  kulağa sesler gelmesinin nedeni dini de olabilir, birinin onun hakkında konuşması gibi, Tıbbi de olabilir ki bu bir nevi kulak rahatsızlığıdır.

+ Yorum Gönder
kulağa sesler gelmesi,  kulağa ses gelmesi,  kulaktan ses gelmesi,  kulağına sesler gelmesi,  kulaktan ses gelmesinin nedenleri,  kulağına ses gelmesi,  kulağa gelen insan sesleri