Konusunu Oylayın.: Sözsüz iletişim nedir sözlük anlamı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Sözsüz iletişim nedir sözlük anlamı
 1. 24.Mayıs.2013, 01:33
  1
  Misafir

  Sözsüz iletişim nedir sözlük anlamı


  Sözsüz iletişim nedir sözlük anlamı Mumsema Sözsüz iletişim nedir Sözsüz iletişim sözlük anlamı ne demektir Sözsüz iletişim hakkında bilgiler verir misiniz ?


 2. 24.Mayıs.2013, 01:33
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Sözsüz iletişim nedir Sözsüz iletişim sözlük anlamı ne demektir Sözsüz iletişim hakkında bilgiler verir misiniz ?

 3. 24.Mayıs.2013, 11:43
  2
  YakarıS
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 24.Nisan.2013
  Üye No: 101142
  Mesaj Sayısı: 142
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Sözsüz iletişim nedir sözlük anlamı
  Sözsüz iletişim, konuşulan dilin dışında, jestler, mimikler ya da diğer dilsel olmayan işaretler aracılığıyla ifade edilen iletim biçimlerini kapsar. Günlük iletişimin önemli bir kısmı sözsüz iletişime dayanır. Sözsüz iletişimde bilginin iletimi kültüre bağlı değişiklikler gösterdiği gibi, cinsiyete bağlı olarak da değişebilir. Temel olarak sözsüz iletişim iki kanala dayanır: Görülebilir kanal (jestler, mimikler, yüz ifadeleri, beden duruşu vb.) ve yarıdilsel (paralinguistic) kanal (ses tonu, şiddeti, hızı vb.)


 4. 24.Mayıs.2013, 11:43
  2
  Devamlı Üye  Sözsüz iletişim, konuşulan dilin dışında, jestler, mimikler ya da diğer dilsel olmayan işaretler aracılığıyla ifade edilen iletim biçimlerini kapsar. Günlük iletişimin önemli bir kısmı sözsüz iletişime dayanır. Sözsüz iletişimde bilginin iletimi kültüre bağlı değişiklikler gösterdiği gibi, cinsiyete bağlı olarak da değişebilir. Temel olarak sözsüz iletişim iki kanala dayanır: Görülebilir kanal (jestler, mimikler, yüz ifadeleri, beden duruşu vb.) ve yarıdilsel (paralinguistic) kanal (ses tonu, şiddeti, hızı vb.)
+ Yorum Gönder