+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Okul sözlük anlamı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Okul sözlük anlamı nedir?

  Reklam
  Sual: Okul sözlük anlamı nedir? Okul kelimesinin manası hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Okul sözlük anlamı nedir?


  Reklam  Cevap:
  OKUL (Hukuk Terimi)
  EĞİTİM MÜESSESESİ, ESKİ MAHALLE MEKTEPLERİ KARŞILIĞI. BU DÜŞÜNCE AKIMININ TEMSİL EDİLDİĞİ YER, SİSTEM, MEZHEB.
  OKUL kelimesi sözlük Anlamı : MEKTEB ekol mektep Her türlü eğitim ve öğretimin toplu olarak yapıldığı yer Bir bilim veya sanat kolunda ayrı nitelik ve özellikleri bulunan yöntem veya akım, ekol Bir okuldaki öğrenci ve görevlilerin bütünü Okuyup yazmadan başlayarak en yüksek düzeyde bilim ve sanat bilgisi vermeye kadar, çeşitli derecede toplu olarak öğretimin yapıldığı yer, mektep Okuyup yazmadan başlayarak en yüksek düzeyde bilim ve sanat bilgisi vermeye kadar, çeşitli derecede toplu olarak öğretimin yapıldığı yer, mektep:"Daha gelir gelmez, ayağının tozu ile vilayet merkezinin okullarını gezdi." M. Ş. Esendal
  OKUL GEÇİDİ (Hukuk Terimi)
  OKULLARIN ÖNÜNDE VE ÖĞRENCİLERİN ÇOĞUNLUKLA GEÇTİKLERİ YAYA GEÇİTLERİ. ÖZEL BİR TRAFİK İŞARETİYLE İŞARETLENMİŞ YAYA GEÇİDİ. BU YERLERDE GÖREVLİ TRAFİK GÖREVLİSİNE DE OKUL GEÇİDİ GÖREVLİSİ DENİLİR. GENEL OLARAK OKUL ÖNCESİ, İLKÖĞRETİM VE ORTA DERECELİ OKULLARINÇEVRESİNDE, ÖZELLİKLE ÖĞRENCİLERİN GEÇMESİ İÇİN TAŞIT YOLUNDA AYRILMIŞ VE BİR TRAFİK İŞARETİ İLE BELİRLENMİŞ ALANLARDIR.
  OKUL ÖNCESİ EĞİTİM (Hukuk Terimi)
  KREŞ VE ANA OKULLARINDA SÜRDÜRÜLEN EĞİTİM. ZORUNLU ÖĞRETİM DÖNEMİNDEN ÖNCEKİ EĞİTİM.
  OKUL TAŞITI (Hukuk Terimi)
  TRAFİKTE YALNIZCA ÖĞRENCİ TAŞIMAK ÜZERE SEYREDEN VE OKUL YAHUT ÖĞRENCİ İŞARETİ BULUNDURAN TAŞIT. EĞİTİM HİZMETİNDE YALNIZ ÖĞRENCİ VE EĞİTİCİ TAŞIYAN TAŞITLAR.


+ Yorum Gönder