Konusunu Oylayın.: Kominist nedir sözlük anlamı

5 üzerinden 4.75 | Toplam : 4 kişi
Kominist nedir sözlük anlamı
 1. 22.Mayıs.2013, 07:51
  1
  Misafir

  Kominist nedir sözlük anlamı


  Kominist nedir sözlük anlamı Mumsema Kominist nedir Kominist sözlük anlamı ne demektir Kominist kelimesinin manasını yazar mısınız ?


 2. 22.Mayıs.2013, 07:51
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kominist nedir Kominist sözlük anlamı ne demektir Kominist kelimesinin manasını yazar mısınız ?

 3. 28.Mayıs.2013, 00:49
  2
  mumsema
  Administrator

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 19.Ocak.2007
  Üye No: 1
  Mesaj Sayısı: 10,121
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: Kominist nedir sözlük anlamı
  Kominist (Komünizm) sözlük anlamı nedir ?  Özel mülkiyetin kaldırılmasına ve servetin ihtiyaçlara göre paylaştırılmasına dayalı toplumsal düzen ya da siyasal sistem. Önceleri ütopik bir kavram iken Marx ve Engels'in birlikte oluşturdukları bu dünya görüşü için tarafından yeniden yorumlanarak siyasal bir program haline getirildi. Bu nedenle Marksizm ya da Marksizm Leninizm de denilen Komünizm giderek Marksist-Leninist ilkelerden hareketle komünist bir toplum oluşturmayı amaçlayan tüm siyasal hareketleri de belirtmektedir.

 4. 28.Mayıs.2013, 00:49
  2
  Administrator  Kominist (Komünizm) sözlük anlamı nedir ?  Özel mülkiyetin kaldırılmasına ve servetin ihtiyaçlara göre paylaştırılmasına dayalı toplumsal düzen ya da siyasal sistem. Önceleri ütopik bir kavram iken Marx ve Engels'in birlikte oluşturdukları bu dünya görüşü için tarafından yeniden yorumlanarak siyasal bir program haline getirildi. Bu nedenle Marksizm ya da Marksizm Leninizm de denilen Komünizm giderek Marksist-Leninist ilkelerden hareketle komünist bir toplum oluşturmayı amaçlayan tüm siyasal hareketleri de belirtmektedir.+ Yorum Gönder