Konusunu Oylayın.: Gülbenk nedir sözlük anlamı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Gülbenk nedir sözlük anlamı
 1. 21.Mayıs.2013, 16:56
  1
  Misafir

  Gülbenk nedir sözlük anlamı


  Gülbenk nedir sözlük anlamı Mumsema Gülbenk nedir Gülbenk sözlük anlamı ne demektir Gülbenk kelimesi hakkında bilgiler verir misiniz ?


 2. 21.Mayıs.2013, 16:56
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Gülbenk nedir Gülbenk sözlük anlamı ne demektir Gülbenk kelimesi hakkında bilgiler verir misiniz ?

 3. 07.Haziran.2013, 18:30
  2
  suskun karizma
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Haziran.2013
  Üye No: 101565
  Mesaj Sayısı: 265
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3

  Cevap: Gülbenk nedir sözlük anlamı
  Gülbenk nedir anlamı

  Gülbenk ne demek

  Gülbenk: Farsçadan dilimize geçmiştir. Gül ve Benk sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Gül gibi sözler dizisi anlamındadır. Alevi Bektaşi yolunda yemeklerden önce, sonra, yatmadan önce, sabah kalktıktan sonra, Perşembe akşamları yapılan sohbet toplantılarında ve genelde Cem ayinlerinin açılışı,kapanışı ve yürütülmesi sırasında dedenin yada dedebabanın yaptığı dualara gülbenk denir. Gülbenkin dili Türkçedir.Gülbenk de cümleler kısa ve birbiri ile uyumludur. Toplumsal ve kişisel yaşamın her alanında gülbenkler vardır. Gülbenkler yöreye ve gülbenk veren dedeye yada dedebabaya göre değişikliklik gösterebilir. 4. 07.Haziran.2013, 18:30
  2
  suskun karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Devamlı Üye  Gülbenk nedir anlamı

  Gülbenk ne demek

  Gülbenk: Farsçadan dilimize geçmiştir. Gül ve Benk sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiştir. Gül gibi sözler dizisi anlamındadır. Alevi Bektaşi yolunda yemeklerden önce, sonra, yatmadan önce, sabah kalktıktan sonra, Perşembe akşamları yapılan sohbet toplantılarında ve genelde Cem ayinlerinin açılışı,kapanışı ve yürütülmesi sırasında dedenin yada dedebabanın yaptığı dualara gülbenk denir. Gülbenkin dili Türkçedir.Gülbenk de cümleler kısa ve birbiri ile uyumludur. Toplumsal ve kişisel yaşamın her alanında gülbenkler vardır. Gülbenkler yöreye ve gülbenk veren dedeye yada dedebabaya göre değişikliklik gösterebilir.

+ Yorum Gönder