+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Cebir nedir sözlük anlamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cebir nedir sözlük anlamı

  Reklam
  Sual: Cebir nedir Cebir sözlük anlamı ne demektir Cebir terimi hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. suskun karizma
  Devamlı Üye

  Cevap: Cebir nedir sözlük anlamı


  Reklam  Cevap:
  Cebir Anlamı ve Hakkında Bilgi


  Cebir nedir?


  Rakamlar ve semboller kullanarak ve denklemler kurmak suretiyle aritmetik işlemlerini genelleştirmiş olan matematik kolu. Aritmetikle cebir arasındaki fark, aritmetiğin somut niceliklerle uğraştığı halde, cebirde kullanılan sembollerin değeri, belli bir sayılar cisminin dışında kalabilir. Cebir, en genel şekliyle elemanter cebir ve modern cebir olmak üzere ikiye ayrılır:

  Elemanter cebir

  Pozitif ve negatif sayılar: 1,2,3, ..., n... gibi doğal sayılar ile toplama işlemi her zaman yapılabilir. Fakat çıkarma işlemi her zaman mümkün değildir. Negatif sayılar kavramına geçilmesi bu sebepten olmuştur. Pozitif, negatif ve sıfır sayısının meydana getirdiği sayılar kümesi tam sayılar kümesini teşkil eder

  Modern cebir

  Temeli çok eskilere dayanmasına rağmen gelişmesi 20. asırda çok süratli olduğu için yeni bulunan bir matematiksistem gibi görülen, kümeler, elemanter cebirde mümkün olmayan bazı işlemleri ve kolaylıkları temin eder. Bunlara en basit bir örnek olarak cinsleri farklı elemanların kümeleştirilmesi verilebilir. Küme, ortak özellikleri olan elemanlar topluluğudur. Bir küme parantezler içinde elemanlar arasında virgül (,) konulmak suretiyle veya kapalı bir eğri içerisinde elemanları göstermek suretiyle ifade edilir.
+ Yorum Gönder