Konusunu Oylayın.: Cennet nedir sözlük anlamı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Cennet nedir sözlük anlamı
 1. 20.Mayıs.2013, 01:02
  1
  Misafir

  Cennet nedir sözlük anlamı


  Cennet nedir sözlük anlamı Mumsema Cennet nedir Cennet sözlük anlamı ne demektir Cennet kelimesinin anlamını yazar mısınız ?


 2. 20.Mayıs.2013, 01:02
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Cennet nedir Cennet sözlük anlamı ne demektir Cennet kelimesinin anlamını yazar mısınız ?

 3. 23.Mayıs.2013, 20:27
  2
  Hanzala
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 29.Ocak.2012
  Üye No: 93817
  Mesaj Sayısı: 374
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Cennet nedir sözlük anlamı
  cennet; alm. paradies (n), fr. paradis (m), İng. paradise. ahirette, allahü tealanın razı olduğu kimselerin gidecekleri ve sonsuz olarak zevk ve saadet içinde yaşayacakları yer. cennet kelimesi, lügatta c ve n harflerinden meydana gelmekte olup, aynı kökten meydana gelen cin, cinnet, cinan, cenin kelimeleri gibi “örtülü” demektir. cennet meyveler, çiçekler, güzel kokular ve daha pekçok güzellikler ile örtülü olduğundan bu isim verilmiştir. dünyada bağ, bostan, bahçe manasına da kullanılır. kelimenin bu kullanılış şekli, daha çok teşbih, benzetme içindir.


 4. 23.Mayıs.2013, 20:27
  2
  Devamlı Üye  cennet; alm. paradies (n), fr. paradis (m), İng. paradise. ahirette, allahü tealanın razı olduğu kimselerin gidecekleri ve sonsuz olarak zevk ve saadet içinde yaşayacakları yer. cennet kelimesi, lügatta c ve n harflerinden meydana gelmekte olup, aynı kökten meydana gelen cin, cinnet, cinan, cenin kelimeleri gibi “örtülü” demektir. cennet meyveler, çiçekler, güzel kokular ve daha pekçok güzellikler ile örtülü olduğundan bu isim verilmiştir. dünyada bağ, bostan, bahçe manasına da kullanılır. kelimenin bu kullanılış şekli, daha çok teşbih, benzetme içindir.
+ Yorum Gönder