+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Aleyna isminin Kurandaki anlamı nedir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Aleyna isminin Kurandaki anlamı nedir ?

  Reklam
  Sual: Aleynanın kurandakı anlamı nedir günahmı olur aleyna ismini vermekte dini açıdan ele alır mısınız ? ? 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Aleyna isminin Kurandaki anlamı nedir ?


  Reklam  Cevap: Aleyna isminin anlamı nedir? Kur’an’da geçtiğini söylüyorlar. İsim olarak konulması uygun mudur?


  Aleyna (علينا) kelimesi Arapça kökenli olup ‘üzerine, üstüne, aleyhine’ anlamlarındaki “alâ (على)” harfi cerriyle ‘biz’ anlamındaki “nâ (نا)” muttasıl/birleşik zamirinin birleşmesinden oluşmuştur. Bu birleşik kelime “bizim üzerimize, bizim aleyhimize” manalarına gelir.
  Görüldüğü gibi bu isim, tek başına bir mana ifade etmemektedir.
  Ayrıca bir kelimenin Kur’an-ı Kerim’de geçiyor olması, onun çocuklara isim olarak verilebileceği anlamına gelmez. Bir ismin çocuklara verilmesi için Kur’an’da geçme zorunluluğu da yoktur.
  Aleyna ismi Kuran’da geçse bile tek başına olumlu bir mana ifade etmediği için bunun isim olarak konulmasını tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine daha anlamlı, dinimize ve örfümüze uygun başka bir isim bulmanızı tavsiye ederiz.

 3. 3
  Hoca
  erimeye devam...
  aleyna isminin arapça anlamı: Üstümüze, üzerimize anlamındadır.

 4. 4
  Misafir
  Aleyna ismin kur-na da geciyormu

 5. 5
  Misafir
  Aleyna ismi gayet güzel bir isim öyle herkes taşıyamaz ama gerçekten aleyna isimliler güzel oluyo ve biraz tombul. Bence herkes Aleyna ismini rahatca koyar herkesin kendi özgür iradesi örneğin benim adım aleyna adımdan çok memnun değilim neden derseniz: Çünkü internette saçma sapan şeyler barınıyor adımı Halam koymuş . Kuran- ı Kerimde geçiyo diye normalde annem Buse koyacakmış ama Aleyna ismi güzel gelmiş ve koymuş..:-D:-D

 6. 6
  Misafir
  Bencede gayat tatlı bir isim benim ismimi ise babam koymus bbenim adımda aleyna çünk sanal alemde saçma sapan seyler paylasıyosunuz insanların aklın karıstırıyosunuz aleynanın anlamı kötülü değildir buda böyle billinsin isimler hakkıda saççma sapa seyler paylasıp insanların kafasını karıştırmayın!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  Misafir
  bencede aleyna ismi kötü bir anlam ifade etmiyor benim adım da aleyna benim adımı da anneannem koymuş aslında adımı aleyna nur koymak istemişler sonra annem kabul etmemiş o yüzde adım aleyna olarak kalmış aleyna ismi ile saçma sapan bilgiler paylaşıyorsunuz lütfen rica ediyorum aleyna ismi ile bir şeyler yazmayın

+ Yorum Gönder

aleyna isminin kurandaki anlamı

aleynanın kurandaki anlamı

aleyna isminin anlamı

aleyna ne demek

aleyna kurandaki anlamı

aleynanın anlamı

kuranda aleyna isminin anlamı