Konusunu Oylayın.: Esila isminin anlamı nedir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Esila isminin anlamı nedir?
 1. 30.Ağustos.2012, 18:18
  1
  Misafir

  Esila isminin anlamı nedir?


  Esila isminin anlamı nedir? Mumsema Esila isminin anlamı nedir? Esila adının manası hakkında kısa bir yazı paylaşabilir misiniz ?


 2. 30.Ağustos.2012, 18:18
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Esila isminin anlamı nedir? Esila adının manası hakkında kısa bir yazı paylaşabilir misiniz ?


  Benzer Konular

  - Esila Nedir

  - Hanne ve Esila ismin anlamı

  - Nuh isminin anlamı nedir?

  - Nas isminin anlamı nedir?

  - Esila isminin tam olarak manası nedir ?

 3. 31.Ağustos.2012, 18:26
  2
  Misafir

  Cevap: Esila isminin anlamı nedir?
  Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla - Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb’tan başlayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da akşam ve yatsı namazını kapsar. Hemen peşinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmiştir. Bundan da teheccüt namazına atıfta bulunulmuştur. (İnsan suresi 25. ayet)


 4. 31.Ağustos.2012, 18:26
  2
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Esila kuran da geçen arapça bir kelimedir ve geçtiği yer ile anlamı şöyledir: "vezkur isme Rabbike bukreten ve esîla - Rabbinin adını sabah akşam an." buyurulmaktadır. Burada geçen "bukra" Arapça’da sabah demektir. "esila" ise zeval vaktinden gurup vaktine kadar demektir. Bu, öğle namazı ile ikindi namazını kapsar. Ondan sonraki "Geceleyin ona secde et" buyurulmaktadır. Yani gurûb’tan başlayarak gece vaktinde secde etmesi istenmektedir. Bu da akşam ve yatsı namazını kapsar. Hemen peşinde de "Onu geceleri uzun uzun tesbih edin" denilmiştir. Bundan da teheccüt namazına atıfta bulunulmuştur. (İnsan suresi 25. ayet)

+ Yorum Gönder