Konusunu Oylayın.: İsmim seyahattı, Nurefşan olarak değiştirdim. Nurefşan ismi uygunmu anlamı nedir? islama göre isim değiştirince ezan okumak gerekirmi?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İsmim seyahattı, Nurefşan olarak değiştirdim. Nurefşan ismi uygunmu anlamı nedir? islama göre isim değiştirince ezan okumak gerekirmi?
 1. 26.Nisan.2012, 11:50
  1
  Misafir

  İsmim seyahattı, Nurefşan olarak değiştirdim. Nurefşan ismi uygunmu anlamı nedir? islama göre isim değiştirince ezan okumak gerekirmi?


  İsmim seyahattı, Nurefşan olarak değiştirdim. Nurefşan ismi uygunmu anlamı nedir? islama göre isim değiştirince ezan okumak gerekirmi? Mumsema BEN 39 yaşındayım. İsmim çok anlamsız ve hiç kimsede yoktu ( Adım seyahat tı...).Her zaman değiştirmek istedim. Bu yıl resmi olarak değiştirdim. NUREFŞAN olarak. Sizce nasıl bir isim. İslami olarak ne yapmam lazım. Ezan okutmam lazım mı ??


  Ben anlamlı ve islama uygun bir isim istedim.


 2. 26.Nisan.2012, 11:50
  1
  seyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  seyahat
  Misafir  BEN 39 yaşındayım. İsmim çok anlamsız ve hiç kimsede yoktu ( Adım seyahat tı...).Her zaman değiştirmek istedim. Bu yıl resmi olarak değiştirdim. NUREFŞAN olarak. Sizce nasıl bir isim. İslami olarak ne yapmam lazım. Ezan okutmam lazım mı ??


  Ben anlamlı ve islama uygun bir isim istedim.

 3. 26.Nisan.2012, 22:54
  2
  Muhasibi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,775
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 159
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: ismim seyahattı, Nurefşan olarak değiştirdim. Nurefşan ismi uygunmu anlamı nedir? islama göre isim değiştirince ezan okumak gerekirmi?
  Nurefşan isminin anlamı: Aydınlık veren, ortalığı ışık içinde bırakan...
  Sizin ezan okumak, kurban kesmek vs. gibi herhangi bir merasim düzenlemeye gerek yoktur. Peygamberimizin, isimlerini değiştirdiği sahabilere bu tür bir merasim yaptırdığı bilinmemektedir. 4. 26.Nisan.2012, 22:54
  2
  Devamlı Üye  Nurefşan isminin anlamı: Aydınlık veren, ortalığı ışık içinde bırakan...
  Sizin ezan okumak, kurban kesmek vs. gibi herhangi bir merasim düzenlemeye gerek yoktur. Peygamberimizin, isimlerini değiştirdiği sahabilere bu tür bir merasim yaptırdığı bilinmemektedir.

+ Yorum Gönder