+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Estağfirullah el aziym ve etübü ileyh in anlamı nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Estağfirullah el aziym ve etübü ileyh in anlamı nedir

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: estagfirullah el aziym ve etübü ileyh'in anlamı nedir


  Reklam  Cevap: Esteğfirullah ve etûbu ileyh
  Allah'a istiğfar eder, beni affetmesini isterim  "Estağfirullah el azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etûbu ileyh tevbete abdin zalimin li nefsihi la yemlikü li nefsihi mevten vela hayaten ve la nuşura." ne demek?

  Bu duanın anlamı:

  "Kendisinden başka ilah olmayan, hakikî hayatla diri olan Hay, her şeyi ayakta tutan Kayyum olan büyük Allah’dan beni bağışlamasını istiyor ve -bütün benliğimle- ona tövbe edip, yöneliyorum; nefsine / kendine zulmetmiş, üstelik nefsi için ne ölümü, ne hayatı ve ne de öldükten sonra dirilmeyi elinde tutamayan bir kulun tevbesiyle / yönelişiyle (tevbe ediyorum)."

 3. Misafir
  Bu konu ile ilgili güzel bilgi edindim. Öğretici ve faydalı dini bilgi veriyorsunuz. Sağolun

 4. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Resûl-ü Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm Buyurdular ki;

  Paslanan her şeyin bir cilası vardır.
  Kalbin cilası "Estağfirullah" demektir. 5. Misafir
  Esteğfirullah El Azim ve Etübü İleyh; ''Allah'a istiğfar eder, beni affetmesini isterim'' demektir.

 6. Misafir
  ALLAH razı olsun sizlərdən

 7. Misafir
  Doğruya en yakın çeviri sizinki gibi görünüyor ama arapça bilmesem de kalbim ve zekam bunun da en güzel çeviri olmadığını söylüyor. rica etsem kelime kelime anlamını vererek bir tercüme yapabilirmisiniz ? ALLAH razı olsun.

+ Yorum Gönder
estağfirullah el azim ve etübü ileyh,  estağfirullah el azim ve etübü ileyh anlamı,  Estağfirullah El Azim ve etubu ileyh,  estağfirullah el azim,  estağfirullah el azim ve etübü ileyh ne demek,  estağfirullah el azim ve etübü ileyh fazileti,  estagfirullah el aziym ve etubu ileyh