+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Selam verdim borçlu çıktım kelimesinin anlamı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Selam verdim borçlu çıktım kelimesinin anlamı nedir?

  Reklam
  Sual: Sabenim çalıştığım iş yerinde sorumlu hemşirem bana ne sorunun varsa söyle dedibende sıkıntımı söyledimhaklı iken haksız duruma düştümve selam verdim borçlu çıktım dedi durmadanben bu selam verdim borçlu çıktım sözünü anlamadım her defasında başka bir hemşireden sıkılınca dile getiriyorben çok daraldım iş yerimde bana hem dua vermenizi istiyorum hemde bu sözü açıklamanızıben hemşire değilim bir sekreterim orda sadeceama üzerime çok geliyorlarher gün tartışma yapıyorlardıtaki onlara hergün bana kızıyorsunuz deyince biraz kendilerine geldilerbana bir çare bulunişimden de çıkamıyorumdünya kadar borçtayız ailemlezor durumdayımbu sorunlarımı da anlatıp sizi sıktığım için hakkınızı helal edinallah razı olsun ? 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Selam verdim borçlu çıktım kelimesinin anlamı nedir?


  Reklam  Cevap: Selâm verip borçlu çıkmak. (Deyim)

  İçimizden gelir ya bazen iyilik yapmak. Hem de hiç tanımadığımız birisi olursa iyilik yapılan, içimiz nasıl da manevi bir sevinçle dolar. İyiliğin sonrasında öyle anlar olur ki karşı taraf bizden daha fazlasını hatta bizim için imkansız olanı da ister. Bu durumdan sonra ya içimizden ya da karşı tarafa deriz ki: Selam verdim borçlu çıktım, bu nasıl iş ? "Küçük bir ilgi göstermek karşılığında hemen kendisine bir iş yüklenilmek." anlamına geliyor.

+ Yorum Gönder
selam verdik borçlu çıktık deyiminin anlamı,  selam sözcüğünün anlamı nedir