+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden 70 bin kelime-i tevhid çekmenin fazileti diye bişey var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  70 bin kelime-i tevhid çekmenin fazileti diye bişey var mıdır?

  Reklam

 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: 70 bin kelime-i tevhid çekmenin fazileti diye bişey var mıdır?


  Reklam  Cevap: Kelime-i Tevhidi vird edinmek güzeldir. Belirli bir sayı söz konusu yoktur. Kur'ân-ı Hakîm'de ve Sünnet-i Seniyye'de zikir hakkında belirli bir sayı bildirilmemiştir. Sadece namazlardan sonra ve yatmadan önce 33'er kere "Sübhanellah, Elhamdülillah ve Allahu Ekber" demek tavsiye edilmiştir. (Buharî, Daavat 18; Tirmizî, Salat 185; Ebû Davut, İmaret 20) Bunun dışında herkes ne kadar zikir çekeceğini kendi özel durumlarına göre tayin edebilir. Ayrıca Arapça'da 7, 70, 70 bin gibi ifadeler kesretten kinayedir. Yani çokluğu ifade etmektedir.

  Sakarya İl Müftülüğü

 3. atıf 1
  Devamlı Üye
  ''70 bin tevhit çekmek'' cenaze bekletiliyor 70 bin çekiliyor (kira yada para zoruylada olsa) bu islamda yoktur hangi kitabta okudunuz sorusuna <<herkes yapıyor<< cevabını alıyoruz. adetler ayetlerden fazla itibar görür oldu. lütfen hakkında kesin bir bilgi sahibi olmadığımız ama herkesin yaptığı işler doğru dmeyelim. yoksa büyük sevab yerine büyük bir günahada girilebilir.

+ Yorum Gönder
kelime-i tevhid çekmenin fazileti,  kelime i tevhidin fazileti,  70 bin kelime i tevhid fazileti,  70 bin kelime i tevhid,  70000 kelime i tevhid fazileti,  70 bin kelime i tevhidin fazileti,  70 bin tevhid fazileti