+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden İman yenilemek (kelime i şehadet ve tecdidi iman ve nikah yapmak) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İman yenilemek (kelime i şehadet ve tecdidi iman ve nikah yapmak)

  Reklam
  Sual: selamün aleyküm kardeşler.. kelime-i şehadet ve tecdidi iman ve nikah yapmak(allahümme inni üridü en üceddidel imane vennikaha tecdiden bi kavli la ilahe illallah muhammeden rasulallah)demek veya kelime tevhid getirmek amentü okumak mesela daha önce bilmeden dinden çıkaran bir söz söylediğimizde mesela bunları da duada yapıtğımızda veya duada (rabbim imanımı zedeleyecek küfre sebeb olacak bir söz söyledim veya bir işe sebeb oldum der isek beni affet) dersek iman gelir mi kısacası bunları yapmak çıkan imanı geri getirir mi? ALLAH RAZI OLSUN....SELAMETLE...ALLAH HEPİMİZİN İMANINI KUVVETLİ İMAN VERSİN VE ÜZERİMİZDE SABİT KILSIN VE BİZİ İMANI ZEDELEYECEK HER TÜRLÜ İŞTEN KORUSUN AMİN... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: iman yenilemek (kelime-i şehadet ve tecdidi iman ve nikah yapmak)


  Reklam  Cevap:
  selamün aleyküm kardeşler.. kelime-i şehadet ve tecdidi iman ve nikah yapmak(allahümme inni üridü en üceddidel imane vennikaha tecdiden bi kavli la ilahe illallah muhammeden rasulallah)demek veya kelime tevhid getirmek amentü okumak mesela daha önce bilmeden dinden çıkaran bir söz söylediğimizde mesela bunları da duada yapıtğımızda veya duada (rabbim imanımı zedeleyecek küfre sebeb olacak bir söz söyledim veya bir işe sebeb oldum der isek beni affet) dersek iman gelir mi kısacası bunları yapmak çıkan imanı geri getirir mi?
  İman tazelemek isteyen kişi bu saydıklarınızı yerine getirip
  büyük bir pişmanlıkla Allah c.c dan af dilemesi gereklidir.
  Kelimeyi Şahadet getiren İslam dairesine girmiş olur.
  .

+ Yorum Gönder
tecdidi iman,  tecdidi iman nasıl yapılır,  tecdidi iman nedir