+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır kelimesinin geniş anlamı nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır kelimesinin geniş anlamı nedir

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır kelimesinin geniş anlamı nedir


  Reklam  Cevap: ''senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır''

  Bu söz Hz Ali'ye aittir. ve bu sözden şunları anlamamız düşünebilir.
  kişiye söz hakkı verilmediği sürece susmasının daha hayırlı olduğu çünkü bilindiği gibi dilin kemiği yok her yere döner,öyle kimseler vardırki bir konuşmaya başladımı artık diline hakim olamaz ve kelimelerin nereye gittiğini bilemez kontrol edemez onu susturmak için ancak ikaz etmek gerekli olur.Muhabbet babında olan konuşma bir anda gıybet ve dedikoduya dönüştürülebilir,konular farklı manalara çekilebilir.
  Bir Mü'min konuştuğu kelimeleri düşünerek tartarak konuşmalı,lafının nereye gittiğini bilmeli ve insanları rahatsız edecek luzumsuz lakırdılar etmek yerine
  kendisine sorulunca konuşmasının daha hayırlı olacağını Hz Ali'nin Mü'minleri uyarı daha doğrusu bir nasihat niteliğindeki bu sözünü dikkate almamız gereklidir.Beb bu sözden bunu çıkardım konu hakkında daha geniş anlanları çıkaran kardeşlerim yazabilir.
  selam ve dua ile kardeşim...

+ Yorum Gönder
senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır,  senden soruluncaya kadar susmak susturuluncaya kadar söylemekten hayırlıdır.