+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Ne Nedir Kategorisinden Kuran kelimesinin anlamı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran kelimesinin anlamı nedir?

  Reklam

 2. mumsema
  Administrator

  --->: Kuran kelimesinin anlamı nedir?


  Reklam  Cevap: Kur'ân, tercih edilen görüşe göre, "karae" fiilinden edilen bir mastar olup, Allâh'ın son kitabına özel ad olmuştur.
  Kök anlamı; okumak, toplamak, bir araya getirmek demektir.


 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Açıklaman için Allah c.c razı olsun ellerine sağlık hocam...

 4. Misafir
  kuran da neden coğul ifadeler kullanılmış.örneğin yaptık,göndedik gibi

 5. mum
  Administrator
  kuran da neden coğul ifadeler kullanılmış
  Kurandaki çoğul ifadeleri, büyük anlamında kullanılmıştır.
  Örneğin; yaşça büyüğüme SİZ deriz gibi...

  kuran kelime anlamı
  Kuran ismi, Okuma anlamındadır.

 6. Misafir
  Kuranı kerimi açıklayacak olursak

  Allah’ın en büyük mucizelerinden biri olan Kur’an-ı Kerim; insan müdahalesinden korunmuş, tutarlı, derin ve eşsiz bir hazine, insanlığa kılavuz, rahmet ve en büyük hediye olarak gönderilmiş bir nurdur. Varlığa, ölüme ve ölüm sonrasına anlam kazandırır. Neden var olduğumuzu ve varlığımızı nasıl sürdürmemiz gerektiğini öğretir. Hak ile batılı, iyi ile kötüyü, güzel ile çirkini, birbirinden ayırır; doğruya ve hayra yönlendirir olarak ifade edebiliriz.

 7. Misafir
  Değerli Arkadaşlar Kur'an 6.236 Ayetten Oluşmaktadır. Fakat Bazı Yerlerde 6666 Olduğu Yönündedir. Burada Yorum Yapan Arkadaşlarımın Dikkatine Bir Soruda Ben Sormak İsterim. Aslında bu soru bir ateistin bana sorduğu ve tıkandığım sorudur. Haşa diyerek başlayayım. "Siz Kur'anın mucize olduğunu söylüyorsunuz. Evrene Bir Bakın Ne Mucizeler ,neler neler Var. 1 Gram DNA içerisine 1.5 TerraByte Bilgiyi Hatasız Yazan Tarnrınız (Haşa) Bu Kitabı Yazamamış mı da Araya Elçiler Koymuş, Neden Ol dememiş? siz buna mucize mi diyorsunuz".
  Ben Nacizhane Bildiklerimle Savunma Yaptım Ama Yeterli Olamadım. Mustafa Hocanın Dediği Gibi " Başkaları Alkışlasın Diye İbadet Yapmıyoruz Nitekim" Ama Bilgili Arkadaşlar Ricam Bana Bir İzahatta Bulunurlarsa ; En Azından bir sonraki karşılaşmamızda Ona Karşı Sağlam Temellerle Konuşabilirim. Yalnız Burada "Kur'an" da yazıyor kelimesi onlara bişey ifade etmiyor. Gerçi En doğrusu bir daha aynı ortamda yer almamak gibi ama seviyorumda keratayı kazandırabilirsek ne mutlu.

 8. Şema
  el-âsa limen âsa
  Kuran ne demek kısaca

  Son Yazan kardeş
  Peygamberlerin gönderilmesi ile Allahın kudreti ile alakası yok
  Biz insanlar Allahı görmeye vahiy yükünü kaldırmaya gücümüz yetmez
  Onun için hemcinsimiz olan özel insanlar elçiler seçildi

 9. Misafir
  Değerli arkadaşım Rabbimin ne büyük olduğunu ona anlatmanın yolu kuranı kerimdir. Onu müslümanlığa çevirebilirsen ne mutlu sana ama pekte kolY olmicak ama imkansız olmicak diyede birşey yok ona kuranı kerim oku ve anlamlarını oku kuranı kerimdeki mucizeleri oku inanıyorum ki bu mucizeler karşısında Allaha tövbe edip müslüman olacak inşallah kazandırırsın onu islamiyete ona peygamberin nden bizim için seçildiğini anlat ama çok bilgi edinmen lazım oku tefsir oku inşallah ..

 10. Misafir
  Katiliyorum sema hanima arti olarak eger kurani kerime ol deseydi cenabi Allah kim inanirdi? Bu defa buyucu isi olduguna inalir ve anlamini yitirdi bir cok insanda sahiplenmeye kalkardi dogal olaraksonucta cahiliyedoneminden bahsediyoruz

 11. Misafir
  Ateistle tartisan kardesim Selamun Aleykum oncelikle.
  Kardesim Kur'an da yazili olan her ayet bir olaydan dogmustur,ayetler olaylara gore inmistir.Bir olay yasanmadan Yuce Allah kullarina neyden ornek verebilir? Vahiyin bir sebebi olmali degil mi? Bu yuzden Hz.Muhammed Sav. 'in hayati huzunlerle sikintilarla gecmistir ve bu vahiye sebebtir.

 12. Misafir
  Hayır. Allahu teala bizler gibi nefsimizden dolayi yaptigimiz her iste ben yaptim deriz. Ben. Ben kimim ben degil. Allahin izni ile. Yani ben kelimesi kibirdendir. Biz ise meleklerimle beraber demektir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
kuran kelime anlamı,  kuran ne demek,  kuran kelimesinin anlamı,  kuranın kelime anlamı,  kuran sözcüğünün anlamı,  kuranın kelime anlamı nedir ,  kuranı kerim ne demek