+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Squat Nasıl Yapılır? Kısaca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Squat Nasıl Yapılır? Kısaca

  Reklam
  Sual: Squat Nasıl Yapılır nelerdir iyimi?

  Arkadaşlar bana squat hakkında bilgi verici bir yazı örneği yazar mısınız squat nedir nasıl yapılır açıklar mısınız ? ? 2. gökhanagt
  Sorma neden?

  Cevap: Squat Nasıl Yapılır? Kısaca


  Reklam  Cevap: Doğru Squat Nasıl Yapılır?
  Squat yani çömelme hareketi sadece kalçanızı çalıştırmakla kalmaz, tüm vücudunuzu kullanarak uyguladığınız bir egzersizdir. Sırt, bel ve bacak kaslarınız da harekete geçer. Sırt ve bacak kaslarınız kısa zamanda daha çok kas toplayan bölgelerdir. Vücudunuzdaki kas yüzdesini arttırmak istiyorsanız, Squat size az zamanda daha etkili sonuçlar verebilir.

  En çok bilinen egzersizlerden biri olmasına rağmen, en yanlış uygulanan hareketlerin de başında gelmektedir. Her antrenmanda olduğu gibi, Squat çalışmaları sırasında da hareketleri doğru bir biçimde uyguladığınızdan emin olmalısınız. Antrenman sırasında oluşabilecek herhangi bir sakatlıktan kaçınmak için, dikkatli ve kontrollü olmak çok önemlidir. Doğru nefes alarak, vücudumuzun direncini düşürmeden daha uzun süre antrenmanlarınıza devam edebilirsiniz. Egzersiz sırasında dikkat etmeniz gereken önemli noktaları şöyle sıralayabiliriz:

  Basenleriniz yere tamamen paralel olana kadar çömelmeye devam edin. Yere mümkün olduğunca çok yaklaşıp çömelmedikçe sadece kendinizi kandırmış olursunuz. Hareketi tam anlamıyla bitirmediğiniz için, egzersizden alacağınız sonuç oldukça verimsiz olur. Çömelme hareketini olması gerektiği gibi uyguladığınızda güçlü bir sırt ve sağlam bacaklara sahip olacaksınız.
  Dizlerinizin ayak parmak uçlarınızı geçmemesine dikkat edin. Bu sayede sırtınızın tamamen dik olmasını sağlarsınız ve kalçanızın hareketlerini kontrol altında tutarsınız.
  Kambur durmayın. Kambur durmayı engellemenin en kolay yolu kafanızı egzersiz süresince sürekli dik tutmaktır. Karın kaslarınızı da gerdiğiniz takdirde sırtınız kambur yapmayacaktır. Böylece sırtınızın hareketini kontrol ederken, karın kaslarınızı da çalıştırmış olursunuz.
  Bacaklarınız kalçanızın genişliğinde açılmış olsun. Squat aynı zamanda bir denge egzersizidir. Dengenizi korumak için bacaklarınızı kalça genişliğinde tutmanız ve ayak parmak uçlarınızı hafif dışa dönük tutmanız size kolaylık sağlayacaktır. 3. Sumame
  Tombik Ammo
  ben yaptım çok güzel faydalı tavsiye ederim?

+ Yorum Gönder