+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Baklava Nasıl Yapılır? Kısaca Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Baklava Nasıl Yapılır? Kısaca

  Reklam
  Sual: Baklava Nasıl Yapılır? Kısaca

  Arkadaşlar bana Baklava Nasıl güzel mi baklavanın malzemeleri nelerdir fındık antep fıstığı konulur tarifi hakkında bilgiler verir misiniz ? ? 2. @hmet
  Üye

  Cevap: Baklava Nasıl Yapılır? Kısaca


  Reklam  Cevap: baklavasi-nasil-yapilir.jpg

  Baklava Yapılışı:

  Hazırlanmış yufkaları tezgâha üst üste serin. Bunun tam ortasına tepsinizi kalıp gibi kapatın. Tepsinin dışında kalan kısımları kesip iki el büyüklüğünde parçalara ayırın.
  Tepsi boyutunda kesilmiş yufkaları ince oklavaya tek tek sarın.
  Tepsinin içini hafif yağlayın. Tabanına oklavaya sarılmış yufkaların iki tanesini düzgünce serin. Sonra kesilen kenar yufkaların yarısını, tepsinin içini tamamen kaplayacak şekilde kat kat atın.
  Bu yufka katlarının üzerine öğütülmüş fıstık içini serpin. Kalan kenar yufkaları da, fıstığın üzerine aynı şekilde kat kat atın.
  Daha sonra oklavaya sarılı diğer yufkaları, tek tek, aralarına ılık yağ serpiştirerek tepsiye çarşaf gibi üst üste döşeyin.
  Tepsinin dışına taşan yufkaların kenarlarını bıçak ile düzeltin. Yufkaların yüzeyini bozmamaya dikkat ederek, keskin bir bıçak ile, baklavayı dilimleyin.
  Erimiş yağı, tepside kuru yer kalmayacak şekilde gezdirerek dökün.
  Tepsiyi 200 derecedeki fırına sürün; 45 dakika kadar pişirin. Fırından çıkarınca, soğutmadan hazırladığınız şerbeti verin. Şerbeti çekmesini ve soğumasını bekleyin.

 3. Sumame
  Tombik Ammo
  baklava nerenin yöresi ben yedim çok güzel

 4. Sumame
  Tombik Ammo
  yufkanın içine antep fıstığı koyulur ve tatlısı koyulur ve baklava herkez ikram edilir ve baklavanın tadıda güzeldir

+ Yorum Gönder