+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Fenolik sararma testi nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Fenolik sararma testi nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Fenolik sararma testi nasıl yapılır

  Arkadaşlar bir kişinin fenolik sararma testinin nasıl yapılacağını anlatan eğitici bir yazı örneği paylaşabilir misiniz ? ? 2. Çaroki
  Devamlı Üye

  Cevap: Fenolik sararma testi nasıl yapılır


  Reklam  Cevap:
  fenolik sararma testi nasıl yapılır
  Ter Su Deniz Suyu ve Fenol Sararma Renk Haslığı Test Cİhazı

  Standart ilaveler: -21 adet cm plaka
  -5 kg'lik ağırlık
  -1 adet seperatör
  Bu cihaz tekstil metaryallerinin su, deniz suyu ve tere karsi renk hasliklarinin tespitinde kullanilir Tek üniteli ter hasligi test cihazi paslanmaz çelik gövde ve 115 x 60 mm boyutlarinda 21 adet akrilik ayirma plakalarini ihtiva eder. 20 adet numune, genelde 100 x 40 mm. boyutlarinda, plakalarin arasina 5 kg bir yük altinda yertestirilir. Daha degisik yükler AATCC standartlarinda kullanilir. Yaylar kumaslarda kuruma esnasinda olusacak büzülmeleri önler.
  Ter hasligi testini yapmak için, numuneler (kumas, iplik veya elyaf) multifibre test kumasiyla temas halindedir ve iki degisik histidin solüsyonla isleme maruz kalir. Bu solüsyonlar alkali ve asit özellikler tasir. Numunelere solüsyonlar emdirilir ve yük altinda ayirici plakalar arasina yerlestirilir.
  Ayri ter hasligi üniteleri karismalari önlemek için asit ve alkali olarak kullanilir. Bu durumda 2 ünitede etüv içinde 37± 2 C° de 4 saat bekletilir. Daha sonra, üniteler etüvden çikarilarak kurutulur. Numunedeki renk degisimi ve multifibre test kumasindaki lekelenme gri skalalar ile tespit edilir.
  Perspirometer ile yapilabilecek diger bir test de FENOLIK SARARMAYI belirler. Burada tek üniteli perspirometer ve standart test malzemeleri etüvde (50 ± 3° C sicaklikta), 16 saat bekletilir. Bu metot firmalara göre degismekle birlikte M&S C2OB ve Tesco TM/137/01 standardina uygundur.

+ Yorum Gönder
fenolik sararma testi nasıl yapılır