+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Fayans temizliği nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Fayans temizliği nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Fayans temizliği nasıl yapılır

  Arkadaşlar bir evde fayans temizliği nasıl yapılır malzemeleri nelerdir ham maddesi nelerdir kısaca bilgiler verir misiniz ? ? 2. Ebu Ducane
  Üye

  Cevap: Fayans temizliği nasıl yapılır


  Reklam  Cevap: FAYANS TEMİZLİĞİNİN YAPILIŞI
  Fayanslar nasıl temizlenir fayanslar nasıl parlar.Melekler bi çok ev hanımının sorunu belkide fayansların aralarının temizliği ayrıca çokkötü görünürler öyle siyah siyah bakalım fayans aralarını temizlemek için neler yapabilirmişiz

  Hanımların bir numaralı dertlerinden birisidir.Aslında en can sıkıntısı olan konudur.Deterjan kullanmak geçici bir çözüm gibi görünse de kısa süre sonra derzlerin aşınmasına neden olur ve derz kalmaz.Zamanla alta su sızdırır ,eviniz akar ve kalebodur veya fayanslar patlar.Uygulanabilir çözümleri geçici de olsa uygulayabiliriz.Endişe edecek birdurumda yoktur aslında.Sağlıklı yapılan derzler 15 yıl kadar dayanabilir.
  Bunun en kolay çözümü renkli derz dolgusu yaptırmaktır.Gri en güzel seçenektir.Fakat beyaz derzin güzelliğide kaçınılmazdır.Artık büyük firmalar kirlenmeyen ve kararmayan derz dolgusu çıkardılar.Yenilerin sorunu yok.Tabi herkes yeni yaptıramıyor.Bu arada derz üstüne derz de yapılmaz kısa sürede kalkar .
  En önemli husus da kararmanın ve derzlerin aşınmasının kaçınılmaz olduğudur.
  Muhtemel çözüm yollarını maddeler halinde sıralayalım
  1.Hemen hemen bütün kaliteli deterjanlar çıkarır.Mühim olan doğal olarak nasıl çıkartılacağıdır.
  2.Domestosu diş fırçası ile derzlere uygulama
  3.Plastik boyayı suluboya fırçası ile derz aralarına uygulamak derzlerinizin yeni görünmesini sağlayacaktır.Fazlalıklarnemli bez ile kurumadan silinir.Boyamadan evvel derzler güzelce silinmelidir.Yağlı boya ile de boyanabilir fakat tavsiye etmiyoruz.
  4.Buhar makinasını kullananlar çok faydalı olduğunu söylüyorlar.Denenebilir.
  5.Sirkenin içine tuz katıp temizlemek.Ya da sirkeli su ile eski diş fırçasını birlikte kullanın.
  6.1 bucuk litrelik suya birebir ölçülerde limon tuzu ve küçük parcalar halinde temizlik marketlerde satılan taş sodasını şişeye alıyoruz şişenin yarısına kadar su dolduruyoruz ama yavaş bi şekilde şişenin agzını kapatıyoruz ve calkalıyoruz şişenin ağzınada ufak bir delik acıyoruz ve fayans aralarına döküyoruz biraz bekletip sonrasında temizliyoruz.
  7.Mor cif ile (/ÇAmaşır sulu) temizleyin.
  8.anway loc isimli ürün
  9.Dr. Clean marka derz temizleyicisi
  10.Derz kalemleri ile derzleri boyamak. 4-5 yıl idare ediyor. .Çeşitli renk seçenekleri var.
  11.Küçük bir fırça yardımıyla Plastik boyayı Derzleri uygulamak.Fayansın kenarına taşan boyayı hemen silmeniz gerekir.Kesinlikle yağlı boya kulanmayınız.

 3. Sumame
  Tombik Ammo
  fayans temizliyi yer silici ile yapılır bunların daha çeşitleri kokulu?

+ Yorum Gönder