+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Nasıl Yapılır Kategorisinden Eşarp topuzu nasıl yapılır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşarp topuzu nasıl yapılır

  Reklam
  Sual: Eşarp topuzu nasıl yapılır

  Arkadaşlar eşarbımın altına nasıl topuz yapabilirim bu konu hakkında bana bilgi verir misiniz. Dinimiz açısından hükmü nedir ? ? 2. ebuturab
  Site Doktoru

  Cevap: Eşarp topuzu nasıl yapılır


  Reklam  Cevap:
  eşarp topuzu nasıl yapılır
  eşarpta neden topuza bu kadar takıyorsunuz anlamadım...

  Saçları Tepeye Toplayıp Deve Hörgücü Gibi Yapmak:
  Konuyla ilgili Hadis-i Şeriflerde "deve hörgücü gibi saçları bağlamanın uygun olmadığı" açıkça ifade edilmiştir. (bk. Müslim, Libas 125) Kadınların başlarının deve hörgüçlerine benzetilmesi çeşitli bağ ve sargılarla sararak onları büyüttükleri içindir. Saçların deve hörgücüne benzetilmesi saçların açık veya kapalı olarak toplanıp yüksekçe bağlanması şeklinde de anlaşılabilir. Açık olarak yapanlar daha büyük günah işlemekle beraber kapalı olanların da dikkat etmesi gerekir.
  Aşırı süslü, şeffaf, göz alıcı renkte ve yaldızlı başörtüsü: Örtünmenin hedefi "dikkat çekmemek" olduğu halde, bu tür başörtüler dikkatleri üzerine toplamaktadır. Şeffaf olanlar, içini göstererek hadislere açık bir muhalefet teşkil etmektedir.
  Boynu ve -baştan arkaya kayarak- saçı tam örtmeyen başörtüsü: Yalnız çene altından veya enseden bir düğüm atılınca, boyun açık kalmakta ve âyette geçen "başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar." emri terk edilmektedir. Altına tülbent takılmayan ve sağlam bağlanmayan ince başörtüleri de saçın bir bölümünü açıkta bırakmakta ve Rabbimizin emri ihlâl edilmiş olmaktadır.

+ Yorum Gönder
eşarp topuzu nasıl yapılır,  başörtüsü topuzu nasıl yapılır